Doplňování členů do okrskových volebních komisí

Vážení občané,
rádi bychom Vás ještě jednou požádali o pomoc v rámci organizační přípravy konání voleb do Poslanecké sněmovny PČR ve dnech 20. a 21. října 2017. Z delegovaných zástupců volebních stran a ze zájemců o členství v okrskové volební komisi z řad občanů zatím stále ještě nebyla obsazena všechna místa v komisích, která pak umožní jejich optimální fungování.

Situace se sice díky Vám po týdnu výrazně zlepšila, za což všem, co se již zapojili či ještě zapojí opravdu velké díky! Nicméně stále jsou komise, které mají počet členů na minimu, které stanovuje zákon. Týká se to hlavně okrsků, které sídlí na Spořilově a také částečně Podolí a Braníku.

Níže následuje přehled OVK (okrskových volebních komisí), kde je potřeba doplnění členů nejvyšší. Tento seznam se nicméně průběžně mění. Nicméně doplnění členů potřebují i některé další komise, které zde uvedeny nejsou ( seznam všech okrsků – komisí je ZDE ).

okrsky na doplnění 20171005.jpg
 

Na doplňování do okrskových volebních komisí se můžete přihlašovat průběžně, jako nejzazší datum se zatím  uvažuje pátek 13. října 2017. V případě Vašeho zájmu si níže avizovanou přihlášku nejprve stáhněte do počítače, pak ji jako fomulář vyplňte, uložte a následně odešlete jako přílohu e-mailu na adresu volby@praha4.cz . Příslušní pracovníci úřadu Vás pak budou kontaktovat a dohodnou s Vámi další podrobnosti.

Zkrácenou formu přihlášky za člena okrskové volební komise v MČ Praha 4 najdete ke stažení na odkazu ZDE .

A jen pro jistotu ve zkratce připomínáme základní předpoklady pro možnost práce ve volební komisi:
- v den složení slibu věk nejméně 18 let
- nenastala u něj překážka ve výkonu volebního práva
- není kandidátem pro letošní volby do Poslanecké sněmovny

Účast ve volebních komisích je finančně odměněna. Členovi volební okrskové komise náleží 1300 Kč. Členové komise dostanou i občerstvení formou stravenek, včetně nápojů na oba dny, kdy se práce v komisi účastní.

Z prvního zasedání okrskových volebních komisí

Vytisknout