Dobrá zpráva: Autobusová linka 193 zůstane zachována

Městské části Praha 4 se podařilo prosadit po dlouhém vyjednávání zachování autobusové linky 193 v celé její dosavadní délce, ačkoli hlavní město Praha navrhovalo, aby byla po zprovoznění tramvajové linky číslo 19 z náměstí Hrdinů na pankráckou pláň tato autobusová linka zkrácena.

„Výsledkem obtížného vyjednávání s organizací ROPID a hlavním městem je kompromis v provozu linky MHD číslo 193,“ uvedl 1. místostarosta pro finance, dopravu a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Kompromis zachová linku 193 v celé dosavadní délce, ale přinese snížení četnosti spojů mezi stanicí Pražského povstání, Na Paloučku, Nuselskou radnicí, náměstím Bratří Synků a Nádražím Vršovice na polovinu současné četnosti,“ vysvětlil Kovářík.

Obyvatelům městské části Praha 4 tak zůstane k dispozici toto oblíbené a hojně využívané dopravní spojení, které obsluhuje tisíce obyvatel z oblastí Kunratic, Krče, pankrácké pláně a Horních a Dolních Nuslí či Michle a je zásadní pro provoz desítky škol městské části, škol jiných zřizovatelů, nejvýznamnějších zdravotnických, sociálních, církevních a volnočasových zařízení, lékáren, hřbitovů, obchodů i Úřadu městské části Praha 4.

bus autobus linka 193 mhd doprava
Ilustrační foto