Dny zdraví, aneb buďme zdraví!

Srdečně zveme všechny občany městské části Praha 4 na Dny zdraví, které se budou konat v říjnu na Nuselské radnici. Čekají nás dva dny plné zajímavých přednášek, které se budou věnovat prevenci rakoviny tlustého střeva, výživě a psychohygieně. Dále si pak návštěvníci mohou nechat změřit krevní tlak, určit svou krevní skupinu nebo změřit krevní cukr.
Onkomaják - maketa tlustého střeva
Kromě přednášek budete mít možnost si prohlédnout zajímavou expozici sdružení Onkomaják. Máte tedy jedinečnou možnost si projít obří maketou tlustého střeva!

Modelem o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunelem a návštěvníci si mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují. Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny. 

"Moc ráda bych na akci pozvala všechny, kterým není lhostejné jejich zdraví," řekla Iva Kotvová, zástupkyně starosty (Trojkoalice/SZ), "Ona otřepaná fráze, že zdraví máme jenom jedno, je totiž pravdivá. Stejně tak jako ta, že prevence se musí vyplatit. Městská část Praha 4 touto akcí alespoň trochu přispívá k osvětě a informovanosti našich občanů."

Vstup na akci je zdarma. Pro návštěvníky přednášek je připraveno zdravé občerstvení a Fair Tradová káva. (Fair Trade = spravedlivý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do školy.)

Akci pořádá městská část Praha 4 ve spolupráci s místní Agendou 21.

V těchto dnech si mohou obyvatelé městské části Prahy 4 prohlédnout „tlusté střevo“, které bude v předsálí ve 3. patře. Expozice bude otevřena od 9.00 do 17.00 hodin.

Dny zdraví 2015 - plakát