Dny zdraví, aneb buďme zdraví! - 16. 10. 2015

16.10.2015 09:00 - 13:30

Srdečně zveme všechny občany městské části Praha 4 na Dny zdraví, které se budou konat v říjnu na Nuselské radnici. Čekají nás dva dny plné zajímavých přednášek, které se budou věnovat prevenci rakoviny tlustého střeva, výživě, psychohygieně a dalším zajímavým tématům.
Onkomaják - maketa tlustého střeva
Kromě přednášek budete mít možnost si prohlédnout zajímavou expozici sdružení Onkomaják. Máte tedy jedinečnou možnost si projít obří maketou tlustého střeva!

Modelem o rozměrech 9 x 4 metry se dá procházet jako tunelem a návštěvníci si mohou prohlédnout, jak vypadá tlusté střevo uvnitř. Uvidí nejen zdravou sliznici, ale také choroby, které tlusté střevo nejčastěji postihují.
Maketou provádí zkušení průvodci – lékaři, zdravotní sestry nebo studenti vyšších ročníků medicíny.

"Moc ráda bych na akci pozvala všechny, kterým není lhostejné jejich zdraví," řekla k tomu Mgr. Iva Kotvová, zástupkyně starosty (Trojkoalice/SZ), "a možná i ty, kteří se do teď zdravím až tak moc nezabývali. Ona otřepaná fráze, že zdraví máme jenom jedno, je totiž pravdivá. Stejně tak jako ta, že prevence se musí vyplatit. MČ Praha 4 touto akcí alespoň trochu přispívá k osvětě a informovanosti našich občanů."

Vstup je zdarma a pro návštěvníky přednášek je připraveno zdravé občerstvení!

Akci pořádá městská část Praha 4 ve spolupráci s místní Agendou 21.

V těchto dnech si mohou obyvatelé městské části Prahy 4 prohlédnout „tlusté střevo“, které bude v předsálí ve 3. patře. Expozice bude otevřena od 9.00 do 17.00 hodin.

Dny zdraví 2015 - plakát