Děti se vracejí do opravených škol a školek

Prázdniny skončily a děti jdou zpátky do lavic. Řada škol v Praze 4 se ukáže ve zmodernizované podobě a nabídne žákům nové a kvalitnější prostory. Základní škola U Krčského lesa poskytne svým žákům nové víceúčelové hřiště včetně atletického oválu a hřiště na kopanou. Atletickou dráhu, doskočiště pro skok daleký, hřiště pro beach volejbal budou mít k dispozici také děti ze ZŠ Na Chodovci, kde se poslední práce dokončí na konci září.

„Zároveň jsme zajistili zpevnění okolního terénu, nový chodník a další úpravy. Pokračujeme také v opravách sociálních zařízení škol a školek, například v mateřské škole Jílovská jsme zrekonstruovali toalety a umývárny. Podobně jsme postupovali i v MŠ Alšovy sady, kde se nových toalet dočkal také pedagogický personál. V MŠ Svojšovická jsme instalovali novou klimatizaci v pavilonu a v jeho části vyměnili i podlahy,“ řekl radní pro investice Filip Vácha (TOP 09).

Stavební změny se týkaly také základní školy Na Planině, kde došlo k úpravě vstupní chodby, výměně podlah a provedení nových příček. Nové beachvolejbalové hřiště mají nově k dispozici i žáci ZŠ Jitřní – slavnostně ho otevřeli olympijští reprezentanti Ondřej Perušič a David Schweiner (více na odkazu ZDE ).

Další velké opravy škol a školek v Praze 4 připravuje městská část opět na dobu prázdnin příští rok.

Za účasti olympioniků Ondřeje Perušiče a Davida Schweinera dnes otevřeli nové beachvolejbalové hřiště v Základní škole Jitřní starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a radní Filip Vácha (TOP 09). Nové hřiště vybudovala městská část Praha 4.
Foto:
Základní škola Jitřní má nové beachvolejbalové hřiště

Zveřejněno: 13.09.2021 – Vít Drbal