Děti pomáhají dětem

Stovky dětí z patnácti mateřských a sedmnácti základních škol z Prahy 4 se letos zapojily do tradiční předvánoční sbírky potřebných věcí pro Dětské centrum Thomayerovy nemocnice. Dar dnes převzali z rukou radního pro školství Jaroslava Mítha (ODS) náměstek ředitele Thomayerovy nemocnice pro lékařskou péči MUDr. Petr Čech a ředitelka Dětského centra Jaroslava Lukešová.

„Je zřejmé, že jsme založili tradici, do které se každoročně zapojuje víc a víc dětí Letos nasbíraly rekordní množství potřebného materiálu, celkem 41 velkých pytlů a 48 krabic v hodnotě nejméně 250 tisíc Kč,“ uvedl Jaroslav Míth.

Charitativní vánoční akce s názvem Děti dětem se konala s podporou městské část Praha 4 již pošesté. Děti se svými rodiči sbírali především hygienické potřeby, od jednorázových dětských plen přes vlhčené ubrousky, kapesníky, tekutá mýdla až po zubní pasty. Dvě školy pomohly finančním darem, když peníze získaly při školních vánočních trzích.

„Děkuji rodičům, dětem i zaměstnancům našich škol, kteří se této akce zúčastnili, a pomohli tak v předvánočním čase těm méně šťastným dětem,“ dodala zástupkyně starosty Iva Kotvová (Trojkoalice/SZ).
Vánoční charitativní sbírka DĚTI DĚTEM - 16. 12. 2016