Desatero prevence proti COVID-19

Vyšší počty lidí pozitivních na COVID-19 v posledních dnech opět připomínají potřebu chránit nejohroženější skupiny obyvatel, zejména seniory v pobytových službách a jejich pečovatele. Hlavní město proto s Hygienickou stanicí hl. m. Prahy vydalo desatero nazvané Společně proti COVID-19, které se zaměřuje na rizika souběhu COVID-19 s dalšími onemocněními a posílení obranyschopnosti organismu.

Základem prevence samozřejmě zůstávají hygienická a sociální opatření, jako je pečlivá a pravidelná hygiena s využitím dezinfekčních prostředků, vyhýbání se velkému shlukování lidí, používání roušek či respirátorů při pobytu v rizikovém prostoru. Desatero mimo jiné doporučuje nejohroženějším skupinám obyvatel očkování proti chřipce nebo proti invazivním pneumokokovým onemocněním a posilování obranyschopnosti organismu. K prevenci lze přispět i dalšími lékařskými a zdravotními opatřeními, o jejichž vhodnosti je vždy třeba se poradit se svým lékařem.

Infolinka HSHMP k problematice koronaviru

Hygienická stanice hlavního města Prahy vychází vstříc veřejnosti a v úterý 4. 8. 2020 v dopoledních hodinách zřídila speciální informační linku s call centrem 227 272 065. Proškolení operátoři obsluhující tuto linku budou zodpovídat dotazy občanů a poskytovat informace k problematice koronaviru v pracovní dny v rozmezí 8:00 – 18:00 hodin.

K získání informací k problematice koronaviru fungují i další informační linky dostupné na odkazu ministerstva, např. infolinka Státního zdravotního ústavu je dostupná nonstop: 724 810 106 a 725 191 367. Nadále zůstává v platnosti informační linka Ministerstva zdravotnictví ČR na čísle 224 972 222, která je v provozu v pracovních dnech od 9 do 17 hodin. Tato linka slouží pro občany s dotazy ohledně jakýchkoliv zdravotnických témat.

Zveřejněno: 10.08.2020 – Vít Drbal