Den zdraví s Prahou 4 opět navštívily stovky obyvatel


Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala v úterý 13. září 2022 městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření.

Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly v úterý 13. září 2022 pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření.

„V jednotlivých stáncích si mohli návštěvníci nechat například změřit krevní tlak, BMI či cukr v krvi. K dispozici bylo také třeba oční a zejména teď na konci léta aktuální dermatologické vyšetření,“ vyjmenovala starostka Irena Michalcová (ANO 2011) některé příklady z rozsáhlé nabídky a zároveň zdůraznila potřebnost schopnosti odpočívat a zbavit se stresu, který je příčinou řady problémů a nemocí.

Lékaři návštěvníkům poradili mimo jiné také v oblastech prevence a možné léčby rakoviny prostaty, prsou, plic či osteoporózy. Fakultní Thomayerova nemocnice, jeden z tradičních partnerů této akce, představila projekt „Šetři své plíce“, zaměřený na boj proti kouření a určený dětem ze základních škol.

Děti rovněž hojně využívaly programy prevence zubního kazu anebo dětský koutek s Asklepionem a Dr. Klaunem, kde mohly výtvarně tvořit. Zájemcům, kteří si chtěli ověřit svou zdatnost, byl k dispozici stánek Nordic Walking s šestiminutovým chodeckým testem.

„Děkuji všem, kteří se s námi zapojili do této největší akce v rámce místní Agendy 21. A děkuji také občanům, kteří dbají na prevenci a využili naši nabídku. Já sám jsem loni na sobě poznal důležitost prevence, když jsem zde nechal vyšetřit a na základě toho jsem byl odeslán ke specialistovi k podrobné prohlídce a následné léčbě. Díky tomu mám dnes všechny hodnoty v pořádku a naše akce ukázala, že má smysl pro všechny generace,“
zdůraznil radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011), s jehož podporou se Den zdraví uskutečnil. "Rád bych zároveň poděkoval všem, kteří si udělali "10 minut času" pro své zdraví a v neposlední řadě i všem lékařům, zdravotníkům, technikům, celé produkci a organizátorce akce, jakožto i žákům a učitelům ze zdravotních škol, prostě všem na stáncích, kteří mají můj obdiv za svou erudici a i za nekonečnou trpělivost s návštěvníky. A zapomenout nesmím ani na zdravotního klauna," doplnil radní na závěr.

Kromě Fakultní Thomayerovy nemocnice vyslaly na Den zdraví s Prahou 4 své odborníky také Sanatorium profesora Petra Arenbergera, Státní zdravotní ústav – centrum podpory veřejného zdraví, centrum estetické a oční medicíny Lexum, Vyšší odborná škola zdravotnická a Střední zdravotnická škola Praha 4 či rekondiční centrum VŠTJ Medicína Praha.

Další foto z akce v e fotogalerii na odkazu ZDE . Reportáž Praha TV a video je pak na odkazu ZDE .

Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala v úterý 13. září 2022 městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření. Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala v úterý 13. září 2022 městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření. Tradiční preventivní akci Den zdraví uspořádala v úterý 13. září 2022 městská část Praha 4. Před obchodním centrem Arkády Pankrác byly pro zájemce všech generací připraveny preventivní programy i vyšetření.

Aktualizováno: 16.09.2022 – Vít Drbal
Vytisknout