Den lidských práv připomene Praha 4 divadelní hrou „1984“ od George Orwella

divadlo dobeška a hra 1984

10. prosince se po celém svobodném světě od roku 1950 každoročně slaví Den lidských práv (Human Rights Day). Děje se tak na počest přijetí Všeobecné deklarace lidských práv Valným shromážděním OSN v roce 1948. Praha 4 v této souvislosti podpořila uvedení hry „1984“ od George Orwella v Divadle Dobeška.

V prostorách Dobešky bude v pátek 8. prosince 2017 od 18 hodin vystupovat Divadlo Radka Brzobohatého a díky přispění MĆ Praha 4 může být cena vstupenky na toto představení jen symbolických 100 korun. A na co se můžete těšit? Vybíráme z anotace na stránkách divadla:

divadlo dobeška a hra 1984Je možné za každé situace zachovat svobodnou vůli, anebo má každý člověk hraniční mez, za kterou podlehne? Mohou se z lidí stát stroje, které lze jednoduše přeprogramovat? Tyto a mnohé další otázky si klade psychologický thriller, ukazující postupný rozklad člověka, jeho psychiky, vůle a osobnosti pod tlakem zbožštělého totalitního režimu.

Dramatizace: Lukáš Burian, s použitím knižního překladu Evy Šimečkové
Režie: Lukáš Burian
Hrají: Milan Enčev, Romana Goščíková, Lukáš Burian/ Václav Liška, Petr Halíček/ Lukáš Burian, Alena Štréblová/ Tereza Nekudová, Otto Rošetzký/ Marcel Rošetzký/ Petr Franěk.
Hudba: Zdeněk Urbanovský.
Text písní: Lukáš Burian 

Vstupenky je možné zakoupit přímo v pokladně Divadla Dobeška nebo přes odkaz na hru na webu divadla.

Použitá foto: repertoár divadla

divadlo dobeška a hra 1984
Zveřejněno: 30.11.2017 – Vít Drbal
Vytisknout