Den Zdraví

Den Zdraví 2017

Na začátku června proběhl druhý ročník open air festivalu zdravého životního stylu Den Zdraví, který v sobě spojil prevenci, zábavu a vzdělávání široké veřejnosti. V TJ Sokol Podolí a jeho zahradě byl připraven bohatý program od pohybových aktivit pro všechny cílové skupiny, přes preventivní přednášky a workshopy, po praktické i teoretické workshopy o racionálním stravování to vše s bohatým doprovodným programem.

Akce proběhla pod záštitou Petra Štěpánka, starosty MČ Praha 4 a Ivy Kotvové, zástupkyně starosty MČ Praha 4. Akce se konala v rámci MA 21
Vstup byl zcela zdarma.

Součástí akce byl také Běh Ledwin - charitativní běh s Asociací zdravotních sester a společností Dialcorp, s.r.o.  Pro závodníky byly připraveny krásné ceny!
Závodilo se na tratích na 5km - běh a  2km – chůze.  Dobrovolné a finanční prostředky jsou určeny na nákup zdravotních pomůcek, rekondičních pobytů a rozvoj sportu pro dialyzované nebo transplantované pacienty. Zároveň na vydávání časopisu Stěžeň pro pacienty, který slouží k jejich lepší informovanosti.
Na Dni Zdraví mohli lidé ochutnávat zdravé dobroty, zacvičit si s Olgou Šípkovou, nebo jiná různá cvičení uvnitř TJ Sokol Podolí.

Pro děti byly připravené kuchařské workshopy, preventivní programy a dětský koutek se školičkou Smolíček.
Celé odpoledne probíhal bohatý doprovodný program.

 

 

Vytisknout