Demolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roce

Demolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roce

Praha 4 řeší situaci kolem dlouhodobě opuštěných objektů, případně jejich nelegální obsazení především bezdomovci. Na území městské části je několik problémových míst, mezi nimi také objekt bývalé mateřské školy Znojemská. Na úřad městské přicházejí stížnosti a dotazy obyvatel, v jejichž sousedství se tento objekt nachází.

„V minulých letech se nám podařilo vyřešit čtyři desítky problémových objektů či zanedbaných pozemků,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4 Lucie Michková (ODS). „Každý takový objekt je často příčinou pouliční kriminality a snížení komfortu bydlení v nejbližším okolí, proto jsme chtěli vyřešit problémy se Znojemskou co nejdříve, do poloviny října. Bohužel došlo k prodloužení termínů, a proto chci uklidnit sousedy a požádat je ještě o chvilku strpení.“

Pozemek i objekt po bývalé MŠ Znojemská patří hlavnímu městu Praze a podle informací z pražského magistrátu skončila tento týden lhůta pro podání námitek do výběrového řízení na výběr firmy, která zajistí odstranění stavby. Námitky naštěstí nikdo nepodal, takže nic nebrání podpisu smlouvy a s předání staveniště.

Pokud vítězná firma převezme staveniště do poloviny listopadu, musí demolice objektu podle smlouvy začít nejpozději do 14 dnů od převzetí staveniště, tedy na konci listopadu. Samotná demolice má podle smlouvy trvat 3 – 4 měsíce. Pracovník ostrahy se psem, zaplacený magistrátem, bude objekt kontrolovat do konce listopadu, poté staveniště zajistí stavební firma.

Demolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roceDemolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roceDemolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roceDemolice objektu bývalé MŠ Znojemská začne v letošním roce
Zveřejněno: 01.11.2019 – Vít Drbal
Vytisknout