Dar od Prahy 4 pomohl Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského


Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance, a to i za přímého provozu.

„Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského významnou měrou pečuje o pacienty z Prahy 4, za což jí patří velké poděkování. Považovali jsme proto za samozřejmé, že jí peníze na nákup germicidní lampy rádi poskytneme. Mám radost, že se vše podařilo a že jsme tomuto zdravotnickému zařízení mohli pomoci,“ uvedla starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), která nemocnici navštívila spolu s místostarostou Josefem Svobodou.

„Pacienti z Prahy 4 tvoří v průměru 27 procent ze všech pacientů nemocnice a jen v průběhu loňského roku poskytli pod Petřínem péči 87 pacientům s onemocněním covid-19 z naší městské části, což byla třetina všech tamějších covid nemocných,“
vysvětlil Josef Svoboda, který má v Praze 4 ve své kompetenci mimo jiné i podporu zdravotnictví. „Je to samozřejmě odborně i finančně velmi náročné, a tak bylo naprosto správné, že jsme nemocnici podpořili," dodal místostarosta.

Spolu se starostkou Irenou Michalcovou si poté prohlédli nejen interní ambulanci s germicidní lampou, ale navštívili také oddělení paliativní péče, rehabilitační lůžkové oddělení a místní krásnou lékárnu.

Městská část Praha 4 poskytla na nákup germicidní lampy částku ve výši 38 115 korun.

Další foto z návštěvy nemocnice najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance i za provozu. Jen v průběhu loňského roku poskytla nemocnice péči 87 pacientům s onemocněním covid-19 z Prahy 4. Na instalaci daru a i prohlídku nemocnice se přišli podívat starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Josef Svoboda.Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance i za provozu. Jen v průběhu loňského roku poskytla nemocnice péči 87 pacientům s onemocněním covid-19 z Prahy 4. Na instalaci daru a i prohlídku nemocnice se přišli podívat starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Josef Svoboda.Zásluhou finanční podpory od městské části Praha 4 si Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, sídlící pod Petřínem, mohla zakoupit důležitou germicidní lampu, která je vynikajícím pomocníkem v době covidové pandemie. Její intenzivní UV záření totiž usmrcuje bakterie a viry, a lampa tak je důležitým pomocníkem zajišťujícím v nemocnici dezinfekci příjmové ambulance i za provozu. Jen v průběhu loňského roku poskytla nemocnice péči 87 pacientům s onemocněním covid-19 z Prahy 4. Na instalaci daru a i prohlídku nemocnice se přišli podívat starostka Irena Michalcová (ANO 2011) a místostarosta Josef Svoboda.

Aktualizováno: 20.01.2022 – Vít Drbal
Vytisknout