Čtení z knihovny až do domu

MKP Městská knihovna Praha logoDveře knihoven se v polovině dubna znovu otevřely, a čtenáři si tak mohou přijít půjčit něco ke čtení. Přesto je tu skupina lidí, kteří ze zdravotních nebo jiných závažných důvodů do knihovny nemohou, a přitom čtení považují za nezbytnou součást svého života. Městská knihovna v Praze v současné době nabízí jako alternativu cesty do knihovny donáškovou službu.

Donášková služba obsahuje možnost telefonické domluvy s knihovníky a výběr až pěti knih z volného výběru dané pobočky. Knihy pak knihovníci osobně doručí čtenáři až domů. Služba je určena čtenářkám a čtenářům starším 75 let nebo těm, kteří jsou vzhledem ke svému zdravotnímu stavu ohroženi nemocí COVID-19, a bydlí ve vzdálenosti do 15 minut od knihovny. Služba je zdarma a lze si ji objednat telefonicky v pobočce, která služby donášky poskytuje.

V Praze 4 donáškovou službu poskytují pobočky Jezerka, Krč, Pankrác.

Více informací na www.mlp.cz/donaska, nebo na telefonu 222 113 555.

Aktualizováno: 26.04.2021 – Vít Drbal