Centrální park na Pankráci oživila pergola a nové sochy

Rekonstrukce Centrálního parku Prahy 4 pokračuje, park se mění před očima. Všechny záhony v parku jsou zrevitalizované, trávník je o poznání kvalitnější než v minulosti, protože roste na umělé závlaze.

centralpark_vizualizace_nahled.jpgSoučástí parku je arboretum s desítkami stromů, některé z nich zasadili v loňském roce čestní občané Prahy 4. Návštěvníkům parku slouží k odpočinku více než čtyři desítky kvalitních laviček, sedm dnů v týdnu,
od 7 do 22 hodin, je rozsáhlý park pod dohledem správce - to je v hlavním městě jev stále ještě ojedinělý.
„Přes léto došlo k rekonstrukci pergoly, což jsme občanům slíbili. Náš slib jsme dodrželi a v letních měsících tak park nabídne nové místo k odpočinku a posezení. Během několika týdnů bude k dispozici také mobilní toaleta,“ vypočítává novinky starosta městské části Praha 4 Pavel Horálek (ODS). „Do parku jsme instalovali také několik menších soch srnek, které symbolicky vítají jeho návštěvníky. Právě jimi jsme nahradili původní sochu srny, kterou už před lety ukradl neznámý vandal, a po jejím návratu obyvatelé čtyřky často volali.“
Již v září loňského roku byl v jednom ze zastíněných koutů vybudován seniorpark, který nabízí několik cvičících strojů. Ze dne na den se stal oblíbeným sportovištěm, ale i místem setkávání seniorů nejen z Prahy 4. Další sportovní vyžití nabízí i hřiště na petanque v protilehlé části parku, poblíž Cafe Na Půl cesty. „Kromě oázy zeleně uprostřed rušného velkoměsta tak Centrální park na Pankráci poskytuje našim obyvatelům i další příležitosti k trávení volného času. Potvrzuje se, že park je naší chloubou, skutečnou výkladní skříní Prahy 4,“ uzavírá starosta Pavel Horálek.

Michal Sochor