Byli vyhlášeni Sportovci Prahy 4 za rok 2018

Slavnostním večerem, který zahájil starosta MČ Praha 4 Mgr. Petr Štěpánek, CSc. za účasti místostarostky MČ Praha 4 Mgr. Ivy Kotvové a člena Zastupitelstva MČ Praha 4 Josefa Vlacha, provedl oceněné a hosty Stanislav Bartůšek, redaktor sportu ČT. Osm nejlepších sportovců a jeden sportovní tým si 21. března 2018 převzalo na Nuselské radnici svá ocenění za rok 2018.

Sportovcem Prahy 4 za rok 2018 byl vyhlášen Marek Řehořek za své sportovní výkony ve veslování pod vedením Českého veslařského klubu Praha. Marek začal s veslováním v Českém veslařském klubu již ve svých 12 letech, když mu jej našla maminka jako uplatnění pro jeho přebytečnou energii. Přes umístění v žákovských kategoriích se vypracoval až ke zlaté medaili jako veslovod párové čtyřky na Mistrovství světa juniorů 2018 a 3. místu na ME mužů do 23 let. Na MČR juniorů získal v roce 2018 5x zlatou medaili v různých posádkách a distancích.

Sportovkyní Prahy 4 za rok 2018 byla vyhlášena Marie Štefková za své sportovní výkony ve veslování pod vedením Českého veslařského klubu Praha. Marie začala se sportovním životem v Českém veslařském klubu, když jí bylo 10 let. Už v žákovských kategoriích se jí medaile jen hrnuly. Po přestupu do dorostenek se umístila na ME ve čtyřce bez kormidelníka na 6. místě. Díky kvalitním výkonům byla přesunuta do posádky osmiveslice, která v srpnu roku 2018 vyhrála na mistrovství světa juniorek. Na MČR byla v různých posádkách a distancích 4x zlatá a 3x stříbrná.

Sportovec Prahy 4 za rok 2018 - Osm nejlepších sportovců a jeden sportovní tým si 21. března 2018 převzali na Nuselské radnici svá ocenění za rok 2018.Sportovcem seniorem Prahy 4 za rok 2018 byl vyhlášen Vladimír Kánský za své sportovní výkony ve sportovní chůzi pod vedením Spartaku Praha 4. Vladimír je rodilý Pražák z Podolí, na Kavčích horách prožil celých svých 79 let života. V 60. až 70. letech reprezentoval republiku na evropských chodeckých závodech. Po téměř 40 letech se ke sportovní chůzi a systematickému tréninku vrátil a opět úspěšně reprezentuje ČR pod hlavičkou oddílu Spartak Praha 4. V roce 2018 získal titul mistr světa v chůzi na 5km v kategorii M75 a dalších šest medailí na jiných tratích.

Trenérem Prahy 4 za rok 2018 byl vyhlášen Jan Navrátil za jeho výkony a vedení družstev v Českém veslařském klubu Praha. Jan byl od mládí aktivním veslařem, největší osobní úspěchy zažil v juniorských kategoriích a následně se začal věnovat koučování. Za 12 let působení v ČVK Praha dostal klub z 23. místa v českém poháru až na mety nejvyšší a v roce 2018 zažili jeho svěřenci sezónu snů. Suverénně získali prvenství na MČR družstev a k tomu na závodech přes sezónu 31x zlatých, 21x stříbrných a 22 bronzových individuální medaile.

Sportovním družstvem Prahy 4 za rok 2018 byl vyhlášen K2 deblkajak ze sportovního klubu AC sparta Praha. Děvčata se věnují kanoistice od žákovských let, poslední dva roky jezdí ve společné posádce a po opuštění benjaminských kategorií začala vyhrávat závody jak individuální, tak především společné na deblkajaku. V roce 2018 obhájily titul mistryň ČR žen v disciplíně K2 500m. Na mezinárodních závodech získaly titul juniorských mistryň Evropy (kategorie K2 a K4 na 500m) a umístily se bronzové na Mistrovství světa juniorek.

Titul Naděje čtyřky za rok 2018 získali všichni nominovaní sportovci.

Barbora Dandová za své sportovní výkony v plavání pod vedením Sportovního klubu ASC. Barbora se závodnímu plavání ve Sportovním klubu ASC věnuje od svých šesti let. Je všestrannou sportovkyní – lyžuje, jezdí na kole i výborně běhá. V plavání je také velice všestranná, nicméně v posledních měsících se věnuje nejvíce disciplíně znak, na které sbírá nejvíce medailí. V roce 2018 získala 3. místo na nejvyšší soutěži pro 10leté plavce – Poháru ČR na 50m znak, a byla 6. tamtéž na 100m znak.

Sofie Kinclová za své sportovní výkony v kanoistice a veslování pod vedením TJ Bohemians Praha. Sofie je velkou nadějí české rychlostní kanoistiky, nejen pro svoje výsledky, ale i pro svůj přístup a nasazení do tréninku. Je taková „malá Ledecká“, jelikož je úspěšná ve dvou rozdílných sportovních odvětvích – kanoistice a veslování. V roce 2018 jako reprezentantka TJ Bohemians Praha získala titul juniorské mistryně Evropy v kanoistice v kategorii K4 a stříbrnou medaili v singlu. Dále má medaile z MČR na veslařském trenažeru i MČR ve veslování.

Sportovec Prahy 4 za rok 2018 - Osm nejlepších sportovců a jeden sportovní tým si 21. března 2018 převzali na Nuselské radnici svá ocenění za rok 2018.Miroslav Kozák za své sportovní výkony v atletice pod vedením Spartaku Praha 4. Miroslav se dříve věnoval basketu, ale od staršího žactva závodí za Spartak Praha 4 v atletice, konkrétně ve sprintech. Ke královně sportu ho přivedl bývalý učitel tělocviku, který v něm uviděl sprinterský talent. V roce 2018 vyhrál dvě zlaté medaile na Přeboru Prahy v kategorii dorostu a dokázal se ihned prosadit také na MČR, kde vybojoval stříbro na trati 200 m. K tomu získal se svým týmem další stříbro z MČR ve štafetě 4 x 100 m.

Eliška Podrazilová za své sportovní výkony ve veslování pod vedením Veslařského klubu Blesk. Eliška jako malá začala s plaváním, nicméně pak ji rodinná tradice zlákala do Veslařského klubu Blesk. Záhy se stala juniorskou reprezentantkou – umí se prosadit jak individuálně ve skifu, tak i jako veslovod nejrůznějších posádek. V roce 2018 získala stříbro na Olympijských hrách mládeže (strok/veslovod dvojky bez kormidelníka), titul mistryně Evropy (strok české párové čtyřky) a k tomu má 4 tituly mistryně ČR.

Druhým členem Síně slávy sportu Prahy 4 se stal Jindřich Mikulec, člen výpravy na Letní olympijské hry v Helsinkách v roce 1952, jako zástupce sportovní gymnastiky.

Více záběrů z celé akce najdete ve fotogalerii na odkazu ZDE .