Buďte s pyrotechnikou opatrní a dbejte zákazu používání tam, kde a kdy to vyhláška nepovoluje!


Na většině území metropole platí od roku 2020 vyhláška, která používání volně prodejné pyrotechniky v podstatě zakazuje. Ve dnech jako je Silvestr a Nový rok je pak používání výše zmíněné pyrotechniky možné, ale je omezeno řadou zakázaných lokalit.

Před odpalováním pyrotechniky se tedy (třeba pomocí odkazu na mapku v článku níže) raději podívejte, zda se nevystavujete možnému citelnému postihu.

Že pyrotechnika vesměs nepatří do rukou dětem a také osobám, které nejsou "úplně fit" a mohly by ohrozit sebe či okolí, to snad netřeba zdůrazňovat.

Na většině míst v centru Prahy, například na náplavkách i v parcích, a dále v blízkosti nemocnic a sociálních zařízení, platí podle vyhlášky z roku 2020 zákaz používání pyrotechnických výrobků. Toto opatření je v platnosti i pro dny jako jsou Silvestr a Nový rok. Vyhláška, která upravuje používání pyrotechniky na území metropole, byla přijata s cílem zvýšit bezpečnost obyvatel a omezit hluk, který má každoročně za následek smrt či zranění mnoha živočichů.

Zákaz pyrotechniky - mapka

Další podrobnosti najdete na webu hlavního města v článku ZDE .

Kdysi na Václaváku...
S čím se již v centru města nemáte setkat...
Aktualizováno: 29.12.2022 – Vít Drbal
Vytisknout