Budějovická ulice je v úseku kolem Kačerova neprůjezdná


Budějovická ulice je v úseku kolem Kačerova neprůjezdná

Kvůli havárii vodovodního řadu DN 250 na křižovatce ulic Budějovická a Nad Pískovou je nyní část Budějovické mezi ulicemi V Podzámčí a Strmilovská neprůjezdná. Informace o objízdné trase a řešení MHD

Kvůli havárii vodovodního řadu DN 250 na křižovatce ulic Budějovická a Nad Pískovou je od čtvrtka 2. dubna 2020 část Budějovické mezi ulicemi V Podzámčí a Strmilovská neprůjezdná. Informace o objízdné trase a řešení MHD níže a na mapce nad článkem.

Do odstranění závady je v tomto úseku Budějovická ulice uzavřena a neprůjezdná pro veškerou dopravu včetně vedení linek MHD. Autobusy MHD jsou v provozu a jsou dispečinkem dopravního podniku odkláněny na náhradní trasu. První odhad doby opravy je čtyři dny.

Náhradní objízdná trasa individuální automobilové dopravy je vedena po okolních páteřních komunikacích, tedy ulicemi Michelská – Vyskočilova – Budějovická a dále ulicemi V Podzámčí – Na Strži – Antala Staška.

Autobusová linka 193 využívá rovněž objízdný úsek komunikací Michelská – Vyskočilova – Budějovická pro oba směry jízdy a zastavuje obousměrně v prostoru autobusové zastávky Kačerov.

Autobusové linky 117 a 203 (obousměrně) - Projíždějí ulicemi Vyskočilova, Michelská, Budějovická a V Podzámčí do / ze zastávky „Rosečská“ a dále po pravidelné trase.
Autobusové linky 331 a333 (směr Praha) - Ze zastávky „Nemocnice Krč“ přímo Vídeňská – přímo Michelská do zastávky „Kačerov“ (výstupní) – dále manipulačně přímo Michelská – vpravo Na Záhonech – vlevo Podle Kačerova – vlevo Michelská – vpravo AO Kačerov, (směr z Prahy) – je beze změny.
Autobusové linky 332, 335, 337, 339 a 362 – (obousměrně) – ulicemi Vyskočilova, Michelská a Vídeňská do / ze zastávky „Nemocnice Krč“ a dále po pravidelné trase.

Zastávky:
pro linky PID 117 a 203 směr Budějovická:
  • ruší se: „Lísek“
  • zřizuje se: „Kačerov“ v ulici Michelské (společná s linkou PID 150 ve směru „Pod Dálnicí“)
  • zastávka „Budějovická“:
    • výstupní bude v ul. Budějovická v zastávce linky PID 124 směr Zelený pruh
    • manipulační bude v protisměru u Trianonu
    • nástupní zůstává v ulici Vyskočilova v zastávce linky PID 193 směr Šeberák
pro linky PID 332, 335, 337, 339 a 362 – se obousměrně nemění
pro linky PID 331 a 333 se přemísťuje zastávka „Kačerov“ (výstupní) z AO do ulice Michelské (společná s linkou PID 150 ve směru „Pod Dálnicí“)

Podrobnější informace jsou uvedeny na stránkách dopravního podniku na odkazu ZDE .

Na odstranění závady PVK intenzívně pracuje. O dalším průběhu oprav a zprůjezdnění ulice budeme informovat.
Zveřejněno: 02.04.2020 – Vít Drbal   |   Aktualizováno: 02.04.2020 – Vít Drbal
Vytisknout