Bezpečnostní akce „Krakatoa“ pro bezpečnější Prahu 4


Několikadenní bezpečnostní akce krycím názvem „KRAKATOA“, která se uskutečnila na území čtvrtého policejního obvodu, do něhož patří i MČ Praha 4, přispěla k posílení bezpečnosti v ulicích naší městské části.

Policisté z Obvodního ředitelství policie Prahy IV, pracovníci Celní správy, Cizinecké policie, Státní veterinární správy a Státní zemědělské a potravinářské inspekce se zaměřili na kontrolu squatů a míst, kde se zdržují osoby bez trvalého přístřeší, kontrolu problematických provozoven se zaměřením na dodržování zákazu nalévání alkoholu nezletilým, kontrolu řidičů a kontrolu provozoven v areálu Sapa v Libuši.

„Nepolevíme, protože každá taková akce se neprojeví kladně jen v policejních statistikách, ale i ve větším bezpečí našich obyvatel a jejich majetku. Bezpečná Čtyřka je priorita,“ uvedla zastupitelka Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva MČ Praha 4.

Při bezpečnostní akci policisté zkontrolovali 1538 osob, 1122 vozidel, 184 chat, 42 squatů a tři herny. Vypátrali sedm osob, které procházely celostátním pátráním. Zjistili 206 přestupků v dopravě, za které uložili 187 pokut v celkové výši 70 600 Kč. Dále policisté odhalili jednoho řidiče pod vlivem drog a dvě osoby, které řídily vozidla i přesto, že nikdy nevlastnily řidičské oprávnění. Dvě osoby se podařilo zadržet za majetkovou trestnou činnost.

Při kontrole ve vestibulu metra Budějovická, přijali policisté z krajské Pořádkové jednotky Prahy 4 oznámení, že z prodejny C&A vyběhly dvě osoby s odcizenými bundami. Policisté dvojici vypátrali a zadrželi u Polikliniky Budějovická i se čtyřmi odcizenými bundami v hodnotě převyšující částku šest tisíc korun.
Zveřejněno: 11.09.2019 – Vít Drbal
Vytisknout