Bezpečnost v Praze 4 se zvýší díky modernizaci kamerového systému


Městský kamerový systém (MKS), který provozuje hlavní město Praha, se do konce roku dočká modernizace vybraných kamerových stanovišť. Jedno z nejúčinnějších opatření prevence kriminality a ochrany obyvatel nabídne po výměně 17 starších analogových kamer za kamery s Full HD rozlišením podstatně kvalitnější záznamy. Naposledy se nové kamery v Praze 4 instalovaly před sedmi lety.

„Jsem velmi ráda, že se nám podařilo vyjednat modernizaci kamer v Praze 4. Věřím, že se jejich využití odrazí ve zvýšení bezpečnosti ve snímaných lokalitách. Zároveň tak vycházíme vstříc požadavkům Policie České republiky a městské policie, které po modernizaci kamerového systému na čtyřce dlouhodobě volají. Tím samozřejmě ale nekončíme. V příštím roce chceme vyjednat obměnu dalších zastaralých kamer,“ uvedla předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva městské části Praha 4 Lucie Michková (ODS).

Dokonalejší rozlišení a obraz poslouží nejen strážníkům a policistům při dohledu nad pořádkem v městské části. Kamery využívají například i složky záchranného systému a pomáhají i při objasnění například dopravních nehod a při záchraně lidských životů.

Letošní modernizace kamer se bude týkat následujících stanovišť: Náměstí bratří Synků, Plamínkové, 5. května, Podolské nábřeží, Štúrova, Milevská, Branické náměstí, IKEM Vídeňská, U Plynárny, Hlavní, Ohradní, Novodvorská, Nuselská – Kloboučnická.

kamera kamery MKS
Zveřejněno: 21.10.2019 – Vít Drbal
Vytisknout