Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4

Jako každý rok během adventu dorazilo na Prahu 4 BETLÉMSKÉ SVĚTLO, které nám donesli skauti a skautky z Prahy 4. Světlo zapalují zahraniční skauti přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom převezmou ve Vídni a rozváží po celé České republice.

V pondělí 18. prosince 2017 si od skautů převzali vánoční plamínek starosta Petr Štěpánek a zástupkyně starosty Iva Kotvová (oba Trojkoalice/Zelení).

Betlémské světlo je symbol míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova. Zapálit si vlastní svíčku je možné v přízemí Úřadu městské části, Antala Staška 2059/80b, Praha 4.

Ekumenická bohoslužba při příležitosti převzetí Betlémského světla ve Vídni se uskutečnila v sobotu 16. prosince. Pro Betlémské světlo se z Brna vydali skauti, kteří jej dopravili do České republiky, aby následující den ve spolupráci mnoha skautů a skautek bylo Betlémské světlo rozvezeno vlaky po naší vlasti.

Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4Betlémské světlo dorazilo na Prahu 4
Zveřejněno: 19.12.2017 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout