Betlémské světlo dorazilo do Prahy 4

Také letos doputovalo na radnici Prahy 4 symbolické Betlémské světlo, které do budovy úřadu přinesli skauti z naší městské části. Světlo zapalují tradičně skauti z Rakouska přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom od nich převezmou (letos ne ve Vídni, ale na hranicích) a následně rozváží vlaky po celé České republice. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova.

Zapálit si vlastní svíčku (lépe lampičku, lucerničku) je možné v přízemí Úřadu městské části Praha 4 (Antala Staška 2059/80b - u metra Budějovická) v recepci v době otevření úřadu.

„Jsem ráda, že i v současné mimořádné situaci jsme mohli navázat na dlouholetou tradici,“ uvedla při této příležitosti starostka Irena Michalcová. „Betlémské světlo je symbolem pokoje, míru a přátelství, a tedy i Vánoc. Přeji všem našim obyvatelům, aby i ty letošní Vánoce byly pro všechny šťastné a klidné.“

Putování Betlémského světla je novodobý vánoční zvyk. Jeho historie sahá do roku 1986, kdy byl plamínek v rámci dobročinné akce poprvé převezen právě před svátky z místa Ježíšova narození ve městě Betlém na Blízkém východě až do Rakouska. Odtud jej skauti každoročně rozváží dále, nejprve po celé Evropě a dnes i do celého světa.

Mapa dalších míst, kde je možné betlémské světlo získat, a podrobné informace o celé akci jsou dostupné na webových stránkách: https://www.betlemskesvetlo.cz/ .

Více snímků z předání Betlémského světla najdete v malé fotogalerii na odkazu ZDE .

Také letos doputovalo na radnici Prahy 4 symbolické Betlémské světlo, které do budovy úřadu přinesli skauti z naší  městské části. Světlo zapalují tradičně skauti z Rakouska přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom od nich převezmou (letos ne ve Vídni, ale na hranicích) a následně rozváží vlaky po celé České republice. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova. Zapálit si vlastní svíčku je možné v přízemí Úřadu městské části (Antala Staška 2059/80b, Praha 4). V pondělí 21. prosince 2020 si od skautů převzala vánoční plamínek starostka Irena Michalcová (ANO 2011).Také letos doputovalo na radnici Prahy 4 symbolické Betlémské světlo, které do budovy úřadu přinesli skauti z naší  městské části. Světlo zapalují tradičně skauti z Rakouska přímo v Betlémě, jejich čeští kolegové je potom od nich převezmou (letos ne ve Vídni, ale na hranicích) a následně rozváží vlaky po celé České republice. Betlémské světlo je symbolem míru a přátelství a tento symbol si každý může odnést do svého domova. Zapálit si vlastní svíčku je možné v přízemí Úřadu městské části (Antala Staška 2059/80b, Praha 4). V pondělí 21. prosince 2020 si od skautů převzala vánoční plamínek starostka Irena Michalcová (ANO 2011).

Zveřejněno: 21.12.2020 – Vít Drbal