Beseda o islámu vzbudila zájem občanů

V úterý 23. května 2017 uspořádala městská část Praha 4 besedu nazvanou Islám - co nevědí zastánci ani odpůrci.
Akce ve společenském sále historické Nuselské radnice se konala pod záštitou starosty Petra Štěpánka (Trojkoalice/Zelení).

„Islám je v poslední době velmi diskutovaným tématem, ale mnohdy jsou tyto diskuse vedeny spíše o domněnkách než o faktech,“ uvedla členka Zastupitelstva městské části Praha 4 Marie Zacharová (TOP 09), která se této problematice věnuje a besedu iniciovala.

Islamolog Petr Pelikán přednášel v neutrálním duchu, soustředil se na základní fakta a objasňoval terminologii, která se používá při popisování islámských reálií.

Sál zcela zaplnila asi stovka návštěvníků a řada z nich se zapojila do besedy svými dotazy.

Na závěr mohli návštěvníci ochutnat súdánskou kávou připravenou na dřevěném uhlí, ibiškový čaj a orientální a africké pochutiny.