Běh pro Jedličku: Běžte a pomáhejte!


Běh pro Jedličku: Běžte a pomáhejte!

Již třetím rokem pořádá Nadace Jedličkova ústavu charitativní sportovní akci Běh pro Jedličku. Letos ses uskuteční v areálu Jedličkova ústavu ve čtvrtek 16. června 2022 s oficiálním startem v 15 hodin. Celý výtěžek ze startovného věnuje na podporu dětí a mládeže s tělesným nebo kombinovaným postižením.

Jedličkův ústav je více než sto let nedílnou součástí Vyšehradu, a proto se poběží symbolicky po vyšehradských hradbách, kolem dominant Vyšehradu – baziliky sv. Petra a Pavla, rotundy sv. Martina a také kolem nejstarší budovy Jedličkova ústavu, kde roky působil jeho zakladatel prof. Rudolf Jedlička.
Překážka jako symbol
Pro závodníky je připraveno několik závodních okruhů v různé délce a s různou obtížností - od dětských na 80 a 150 metrů až po ty náročnější na 3 600 a 4 900 metrů. Jednotlivé trasy budou obsahovat překážkové zóny, které budou symbolizovat bariéry, se kterými se denně setkávají děti a mládež s tělesným postižením.
Rozcvička s olympijským vítězem
Návštěvníci se mohou těšit na bohatý doprovodný program. Běh hlavních kategorií pro dospělé zahájí rozcvička s olympijským vítězem Davidem Svobodou. Děti se mohou těšit na divadelní představení „První pomoc se záchranářem Markem“. Pro závodníky bude připraveno zdravé občerstvení.
Nadace Jedličkova ústavu
Nadace Jedličkova ústavu byla založena 22. října 1990. Základním posláním je shromažďování finančních prostředků a jiných hodnot za účelem zlepšení komplexní rehabilitační péče o děti a mladé lidi s tělesným handicapem. Pomoc je směřována ke klientům a absolventům Jedličkova ústavu a škol a také k neziskovým organizacím v celé ČR, které mají podobné poslání jako Nadace.
Více informací a možnost registrace na www.behprojedlicku.cz .Aktualizováno: 08.06.2022 – Vít Drbal
Vytisknout