Baseball, kanoe, jachta i snowboard vítězí ve sportu Prahy 4

PARTY-4-SPORT-aneb-Sportovec-Prahy-4-roku-2017

Král basebalových homerunů Matěj Hejma, kanoistka Lenka Součková a posádka jachty Hebe se staly Nejlepšími sportovci Prahy 4 za loňský rok, vítězi druhého ročníku ankety, jejíž výsledky byly vyhlášeny na společenském večeru v KC Novodvorská.


„Velká čest pro mě osobně i pro náš klub, že jsem tu mohl být, povedlo se to,“ usmíval se urostlý 27letý vítěz, člen známé rodiny. Byl v českém národním týmu, který skončil čtvrtý na Univerziádě na Tchaj-wanu. V dresu pražských Eagles pak odpálil v loňském ročníku nejvíc homerunů v celé české lize (15) a za celou kariéru se blíží ke stovce. Což mu dovoluje pomýšlet i na absolutní rekord legendy Budského.

Výběr sportovních talentů Prahy 4„V baseballu se uplatní spousta atributů. Já využívám sílu, očekává se to ode mě. Daleké a silové odpaly, to je moje specifikace,“ charakterizuje své přednosti. Věnuje se proto hodně fyzické přípravě s nabíráním svalové hmoty. V benči má osobní rekord 155 kg, shybů dá i patnáct navzdory tomu, že tahá poměrně mohutnou váhu, to jen pro zajímavost.

Na Praze 4 vyrůstal, a když už zde nebydlí, považuje ji stále za svůj domov. Však zde v Krči sídlí i jeho tým Eagles. Zabývá se právem a obchodem v developerské firmě, vedle toho stíhá denně odtrénovat hodinu až dvě. „Zaměstnavatel mi vychází vstříc,“ oceňuje.

Cenu pro nejlepší ženu Lenku Součkovou přebíral člen jejího KVS Praha, neboť ona sama pozdravila publikum z tréninkového kempu. Může být při tom, až ženy pojedou na olympiádě v Tokiu 2020 poprvé i na kanoi, naposledy díky Martinu Doktorovi českými muži proslavené lodi.

Jachtařská formace Hebe v čele s manažerem Zdeňkem Sünderhaufem a otcem-zakladatelem Jaroslavem Havelkou (už v roce 1977 tu byla Hebe I, teď jezdí IV) opanovala pódium nejhalasnějším pokřikem, nejzajímavějšího výsledku letos dosáhla na Maltě.

CFotbalista Jan Lála opět v akcienu pro nejlepšího trenéra si odnesl zaslouženě Marek Jelínek, který dovedl k druhé olympijské medaili, tentokrát bronzové, Evu Samkovou ve snowboardkrosu. „Kdybyste měl aspoň pětinový plat trenéra fotbalové reprezentace,“ popřál mu předávající ocenění.

Prvním členem Síně slávy sportu Prahy 4 se stal fotbalista Jan Lála, člen legendárního stříbrného mužstva z mistrovství světa v Chile 1962. Letos mu bude osmdesát, nejlepší léta kariéry strávil ve Slavii a pak také švýcarském Lausanne, jednou si zahrál i za tým Evropy. Do Síně slávy sportu slavného fotbalistu uvedl místostarosta MČ Praha 4 Ing. Zdeněk Kovářík a Karel Dvořáček z fotbalového klubu AFK Slavoj Podolí.

Naopak do výběru sportovních Talentů Prahy 4 se dostali Teodor Anfilov (STEPP, vodní pólo), Matouš Bubeník (Eagles Praha, baseball), Filip Dohnal (ZŠ Bítovská cyklo klub, cyklistika), Anna Chmelařová (Radioklub OK1KYP, rádiový orientační běh), Kateřina Janáčková (TJ Pankrác, krasojízda na kole), Šimon Jurečka (Český Yacht Klub, jachting), Aneta Krásová (TK Maestro, taneční sport), Gabriela Slabá (Eagles Praha, softball), Matěj Svoboda (TK Sparta, taneční sport) a Daniela Vydrová (JNS Cheerleaders, cheerleading).

Na snímku zprava: Stanislav Bartůšek, Petr Štěpánek a Zdeněk Kovářík„Nejde nám tolik o prezentaci hvězd, ale především o setkání sportovců, kteří tu bydlí, sídlí a provozují své aktivity,“ uvedl Jaroslav Chvalný, předseda Pražské tělovýchovné unie, která anketu zajišťuje společně s městskou částí Prahy 4.

Slavnostním večerem, který zahájil starosta MČ Praha 4 Mgr. Petr Štěpánek, CSc. a místostarosta Ing. Zdeněk Kovářík, provedl oceněné a hosty Stanislav Bartůšek, redaktor sportu ČT. Na vydařeném večeru s plesem zazpívala Dasha a David Kraus se skupinou, retro za bicími po víc než třiceti letech si střihnul Josef Melen se svým megahitem „Ne, pětku ne“. Dobře se bavil i loňský vítěz, fotbalový lékař Robert Jůzek s ženou.

Výsledky ankety vzešly ve spolupráci s Pražskou tělovýchovnou unií z poctivých nominací všech sportovních organizací, sídlících na území Prahy 4. Nejlepší pak z nich určila odborná komise.Rozsáhlou fotogalerii z celé akce pak najdete na odkazu ZDE .
Předtančení

Zveřejněno: 27.03.2018 – Vít Drbal
Vytisknout