Až do večera bude foukat silný vítr, tak buďte opatrní


Český hydrometeorologický ústav vydal výstražné informace, které pro Prahu upozorňují na velmi silný vítr. Utišit by se mohl až po dnešní 20. hodině. Jihozápadní a postupně západní vítr může v nárazech dosáhnout rychlosti až 25 m/s (tedy okolo 90 km/hod.).

AKTUALIZACE: Praha 4 důrazně nedoporučuje do odvolání vstup do lesů a parků na území naší městské části, ale v podstatě v celé metropoli. V současné době evidují správcové oblastí desítky poškození zeleně a stromů a mapování probíhá i nadále. Až se vítr uklidní, dojde spolu s arboristy k prověření stavu dřevin a odklízení následků.

Obyvatelé by měli být opatrní při pohybu především v lesích, parcích, na hřbitovech a všude tam, kde může hrozit pád nebo vývrat stromů či zranění od ulomených větví. Je vhodné se nezdržovat a neparkovat zejména v okolí starších budov, v blízkosti větších stromů a vysokých stožárů.

Řidiči by dále měli počítat s náhlými poryvy větru a také s tím, že se jim v ulicích může do cesty "přijet" špatně zajištěná nádoba na odpady.


Meteostanice vítr počasí
Zveřejněno: 21.10.2021 – Vít Drbal
Vytisknout