Autobus Uličník jezdí na další stanoviště, pondělí budou patřit Ohradní

Nízkoprahový klub Uličník opustil své letní stanoviště a se začátkem školního roku se přestěhoval zpět před vybrané základní školy městské části Praha 4. Nově autobus najdete každé pondělí u základní školy Ohradní od 13 do 18 hodin. Středeční lokality zůstávají ve stejném režimu jako před letními prázdninami, tedy v sudý týden v Poláčkově ulici a v lichý týden v Jílovské rovněž od 13 do 18 hodin.

„Rozšíření provozu Uličníku do další lokality městské části Praha 4 umožní nabídnout pomocnou ruku dalším dětem a dospívajícím. Klub mimo jiné pomáhá s řešením nepříznivých životních situací a mladé klienty směřuje ke smysluplnému trávení volného času,“ vysvětlila Lucie Michková (ODS), předsedkyně Výboru pro bezpečnost Zastupitelstva Městské části Praha 4, která nízkoprahový klub Uličník pro městskou část Praha 4 objevila.

Streetbus nabízí své služby všem dětem a dospívajícím do věku 19 let. Uličník mohou navštívit bez udání důvodu a anonymně. Cílem je vytvořit prostor, kde se budou návštěvníci cítit bezpečně.
vždy v pondělí 13 - 18 hod. u ZŠ Ohradní

vždy ve středu 13 - 18 hod. před školou:
  • liché týdny - ZŠ Jílovská (týden od 15. 9. je 37. v tomto roce, tedy lichý)
  • sudé týdny - ZŠ Poláčkova (týden od 8. 9. je 36. v tomto roce, tedy sudý)
Provozovatelem autobusu je organizace R-mosty, která má dlouholeté zkušenosti v práci s dětmi a mládeží zvláště ze sociálně slabého prostředí. Projekt byl podpořen z grantu hlavního města Prahy v oblasti prevence kriminality pro rok 2021.

Autobus Uličník – stanoviště Ohradní - Pod vršovickou vodárnou

Aktualizováno: 07.09.2021 – Vít Drbal