Aktuální pravidla pro nošení roušek od července 2020

Pokud potřebujete naléhavě roušky a nemůže si je obstarat jinak, můžete si o ně – v omezeném množství do 5 kusů – požádat na Úřadu městské části Praha 4.
Úřad má k dispozici omezené množství roušek, které nyní akutně nepotřebuje pro sociální zařízení a seniory z Prahy 4, a může je rozdat obyvatelům, kteří je nutně potřebují.

Od středy 1. července už nemusí lidé na většině zemí České republiky nosit roušky. Výjimku představuje Moravskoslezský kraj, hlavní město Praha a celorepublikově také zdravotnická a sociální zařízení.

V Praze platí: v roušce na velké akce a do metra!

V hlavním městě zůstane povinná ochrana úst a nosu na větších akcích (týká se to vnitřních hromadných akcí nad sto osob) a v metru. V ostatních typech hromadné dopravy již od 1. července 2020 roušky nebudou povinné.

V rámci celé republiky musí mít lidé povinně nasazenou roušku při návštěvě zdravotnického nebo sociálního zařízení, kde zůstává plošně povinná ochrana úst a nosu. Vztahuje se i na agentury domácí péče.

Více podrobností ohledně protiepidemických pravidel najdete na:

Současně platné mimořádné opatření pražské hygieny
  • jako dokument PDF najdete ZDE (platné od od 10. 7. 2020 do odvolání).
Zveřejněno: 30.06.2020 – Vít Drbal