Akce k 30. výročí Sametové revoluce

17. listopad

Hlavním dějištěm pražských oslav se 17. listopadu stanou Albertov, Národní třída a Václavské náměstí. Koncerty, projekce, výstavy či debaty tu připravují studentské spolky a občanské iniciativy sdružené do platformy Festival svobody.

Albertov a Národní spojí průvod, který bude kopírovat trasu průvodu z listopadu 1989, dobovou atmosféru tentokrát navodí herci a audiovizuální kulisy. Program oslav najdete na webu www.festivalsvobody.cz .

MČ Praha 4 připravila k letošnímu 30. výročí událostí 17. listopadu a Sametové revoluce tyto akce:

Slavnostní večer k 17. listopadu a k Sametové revoluci
Komponované představení v podání studentů Vyšší odborné školy herecké se uskuteční 14. listopadu od 17.00 hodin v Nuselské radnici.

Výstava ÚSTR: Cesta je volná!
Výstava o uprchlících z komunistického Východního Německa, kteří se i přes Prahu snažili dostat do Spolkové republiky Německo, bude k vidění od 11. do 17. listopadu na náměstí Generála Kutlvašra.
Vernisáž proběhne v úterý 12. 11. od 10 hodin.

Beseda o Sametové revoluci
Dne 12. listopadu od 15 hodin proběhne beseda s účastníky Sametové revoluce v budově Vysoké školy kreativní komunikace (Na Pankráci 54, Praha 4). Akce se koná s podporou městské části Praha 4.

Druhé vydání knižní publikace Od 17. listopadu k Sametové revoluci
Kniha je rozšířeným textem scénáře napsaného pro slavnostní večer. Tuto publikaci můžete vyhrát v naší pravidelné soutěži – více na straně 22 v listopadovém vydání měsíčníku Tučňák .

Promítání dokumentárního snímku Sametová revoluce
Od 11. listopadu 2019 je i na YouTube v kanálu Praha4TV i zveřejněný nový krátký snímek z období Sametové revoluce.

Zveřejněno: 11.11.2019 – Vít Drbal