Základní škola Jitřní v Hodkovičkách bude opět samostatná

Děti z pražských Hodkoviček budou mít od září opět svou Základní školu Jitřní. Ta dosud administrativně spadala pod ZŠ Filosofská. Kvůli nárůstu počtu dětí v posledních letech se však rozhodla Městská část Praha 4 obě školy znovu osamostatnit a již vyhlásila konkurs na nového ředitele.

„Základní škola Jitřní byla do konce roku 2007 jedinou základní školou v Hodkovičkách. Místní obyvatelé ji tak považují za svou školu jako součást identity a jsem si jistý, že její obnovení uvítají. Osamostatnění školy s rozšířenou výukou tělesné výchovy bude znamenat nejen efektivnější řízení školy, ale i lepší využití jejích možností při naplňování vzdělávacího programu zaměřeného právě na rozvoj tělesné výchovy a sportu,“ uvedl radní pro školství a mládež Prahy 4 Jaroslav Míth (ODS) s tím, že již Městská část Prahy 4 vyhlásila konkurs na místo ředitele školy. Uskutečnilo se i setkání zástupců městské části s vedením ZŠ Filosofská a zaměstnanci budoucí ZŠ Jitřní ohledně plánovaných organizačních a personálních kroků. Informace o průběhu celé akce mají nyní i rodiče žáků. Na dubnovém zastupitelstvu bude schvalována zřizovací listina „staronové“ školy.

Ke sloučení Základních škol Jitřní a Filosofská došlo v roce 2008 na základě doporučení Rady Městské části Praha 4. Ukázalo se však, že řízení obou školských objektů je obtížné, a to zejména v souvislosti s rostoucím počtem žáků. „Po sloučení došlo k rozsáhlé a finančně náročné rekonstrukci Základní školy Jitřní. Šlo o samotnou budovu i sportovní areál. Obě školská zařízení jsou nyní plná, navštěvuje je zhruba tisíc dětí. Necelá polovina spadá v letošním školním roce pod školu v Jitřní, a to včetně žáků British School,“ sdělil Jaroslav Míth s tím, že zápis dětí do prvního ročníku již samostatné základní školy proběhne 4. a 5. dubna 2018, stejně jako ve všech ostatních základních školách zřizovaných Městskou částí Praha 4. V září pak samostatná ZŠ Jitřní přivítá první školáky.

Základní škola Jitřní v Hodkovičkách bude od opět fungovat samostatně

Zveřejněno: 01.03.2018 – tiskový referent Roman Rogner