Velikonoce s Prahou 4 se nesly v duchu radosti, tradic a oslav

Již tradičně na květnou neděli jsme společně s malými i velkými návštěvníky oslavili v KC Novodvorská příchod Velikonoc. V odpoledních hodinách dne 14. dubna 2019 jsme pak mohli shlédnout i dětské a mládežnické folklorní soubory z Ukrajiny, Srbska, Slovenska, Bulharska či ruské divadlo. Akci slavnostně zahájil místostarosta Tibor Vansa (Piráti) a programovým pásmem provázeli Alžběta Korčáková a Jakub Štědroň.

V rámci programu v kulturním centru účinkovali například: srbský taneční soubor Radost s folklórním vystoupením, ruské dětské divadlo Krásný Sarafán s pohádkou Sněhurka, ukrajinská taneční skupina Džerelo. Dále proběhlo folklórní vystoupení nového ukrajinského kulturně – osvětového centra Krok a vystoupení pražské vokálně – instrumentální skupiny Ignis. Vše doplnila svým pásmem Slovenská folklórní taneční a pěvecká skupina Limbora, Limborka a Malá Limborka a soubor bulharských lidových tanců Bulgari působící při Spolku Zaedno, který navíc přítomné naučil pár kroků bulharského tance.

V letošním roce na akci promluvili duchovní Jaroslav Pechar ze Sboru Českobratrské církve evangelické v Praze 4 Braníku, Jan Vývoda za Salesiány Dona Bosca z Prahy – Kobylis, Radek Novák za židovskou obec v Praze. Zároveň proběhl křest CD, které je na podporu misijního díla, misionářů, kteří působí na Praze 4.

Akce se uskutečnila v rámci místní Agendy 21 ve spolupráci s Domem národnostních menšin v Praze.

Více fotografií z akce najdete ve fotogalerii ZDE .

Velikonoce s Prahou 4 se nesly v duchu radosti, tradic a oslav