V Praze 4 je nově otevřeno Centrum pro aktivní rodiče a děti Včelí úl

Nové komunitní centrum pro rodiče a děti, které je ojedinělé svým zaměřením, otevřelo své dveře veřejnosti 5. června 2017. Včelí úl je určen pro všechny rodiče a děti, primárně pro ty, kteří se nacházejí ve složité životní situaci, hledají podporu a pomoc druhých a chtějí se aktivně zapojit do společnosti.

Včelí úl je neziskový projekt, který si klade za cíl být bezpečným místem pro všechny rodiče, kteří chtějí aktivně trávit svůj čas a čas s dítětem. Za projektem stojí dvě maminky a kamarádky Michaela Madová, která působí v oblasti lidských zdrojů a Eva Hankusová, která si nese zkušenosti z velkých korporací jako projektový manažer.

“Jako maminka na mateřské jsem hledala možnost, jak skloubit mateřství, práci, seberealizaci a pomoc druhým. Včelím úlem jsem si splnila svůj sen. Pomáháme rodičům, kteří jsou aktivní a pomoc hledají, zároveň chtějí trávit čas se svýma dětmi a vyplňovat ho aktivně a smysluplně,” říká Michaela. Eva k tomu dodává: ”Když Míša přišla s touhle myšlenkou, hned jsem se pro projekt nadchla. Sama mám dvě děti a vím, jak je aktivní čas strávený s rodinou důležitý. A zároveň si uvědomuji, že ne každý rodič je v situaci, kdy si může všechny kroužky a aktivity finančně dovolit. Jsme tu pro všechny rodiče, kteří řeší jakoukoli nepříznivou situaci, a snažíme se jim pomoci.”

A proč zrovna název Včelí úl? “Jsme opravdu takové společenství včelek, které si pomáhají, podporují se navzájem a věří, že pílí lze dosáhnout jakéhokoli cíle. Stačí odvaha, pracovitost, trpělivost a vytrvalost. Věříme, že i jen sdílení problémů, je velkou pomocí,” říká Michaela. 

Včelí úl je otevřen každý všední den i v sobotu. Rodiče si mohou vybírat z široké nabídky kurzů pro dospělé, které jsou zaměřeny právě např. na pomoc s rodinným účetnictvím, na přípravu do zaměstnání, osobnostní školení a další. Pro děti jsou připravené tvořivé a hudební kroužky. Rodiče mohou své děti svěřit do péče chůvy po dobu absolvování kurzu.

Úl je vybaven velkou dětskou klubovnou, recepcí, kreativní místností a školícím prostorem pro rodiče vybaveným veškerou IT technikou, ve vnitrobloku je k dispozici zahrada. Všechny aktivity jsou bezplatné a je třeba se na ně dopředu rezervovat.

Aktuálně jsou v nabídce kurzy pro děti: Logopedie hrou, Doučování ČJ, AJ, NJ, fyziky aj., Montessori hrou, Kreativní včelky, DramaBEE a BeeSTAR a další.

Pro rodiče jsou v nabídce kurzy na téma: Jak se vrátit do práce, Jak se realizovat, Inspirativní sezení se známými osobnostmi, Skupinové besedy a další.

A kde Včelí úl najdete? Adresa je: Sezimova 380/13, Praha Nusle.

Zleva Michaela Madová a Eva Hankusová, Den otevřených dveří Včelího úlu.

Zleva Michaela Madová a Eva Hankusová, Den otevřených dveří Včelího úlu.


Vytisknout