Školy v Praze 4 se přes prázdniny změní

Praha 4 investuje přes léto desítky milionů korun do oprav a dalších změn v základních a mateřských školách, které tak získají nové venkovní učebny, hřiště, okna, sociální zázemí či jídelny. Do modernizace a údržby jedenadvaceti školských objektů investuje přes 82 milionů korun, do mateřských škol pak téměř 24 milionů.

Hezčí a hlavně větší jídelnu budou mít žáci v ZŠ Nedvědovo náměstí. Rekonstrukce za zhruba 7,2 milionu už začala. Během prázdnin tu stavbaři stihnou rozšířit dosavadní jídelnu o další prostory, a zvýšit tak počet míst k sezení pro malé strávníky na dvojnásobek.

„Na pohyb v mnohem příjemnějším prostředí se mohou těšit děti ze základních škol Jeremenkova a Ohradní. U obou budeme rekonstruovat školní hřiště celkem za více než 1,5 milionu korun. U Ohradní je projekt před dokončením, po vyřízení všech povolení a přípravě začneme stavět v srpnu či na podzim. Projekt na hřiště v Jeremenkově se bude připravovat během srpna,“ uvedl radní pro školství a mládež Jaroslav Míth (ODS).

Naopak stavební práce už skončily v historické budově ZŠ Školní, jejíž rekonstrukce byla v posledních letech nejrozsáhlejší stavební akcí městské části Praha 4 ve školství. V současné době se ještě dokončuje retenční nádrž na zahradě.

„Budova pocházející z doby Rakouska-Uherska zažila velkou proměnu. Kromě fasády v okrové barvě, jsme opravili interiéry, střechu včetně zásadní úpravy krovu, veškeré rozvody a instalace i okna. Vyměnili jsme podlahu, sanitu, dveře, máme novou kotelnu a přemístili jsme i cenný prostor bytu pro školníka. Pracovalo se také na nádvoří a na zahradě školy. Upravené je propojení pro pěší mezi historickou a novou budovou školy. Celkově jsme tu proinvestovali 67 milionů korun,“ uvedl dále radní Jaroslav Míth.

Další letní stavební akce v základních a mateřských školách v Praze 4:
ZŠ Filosofská a Jitřní – budování retenčních nádrží
ZŠ Filosofská – oprava nákladního výtahu