S podporou Prahy 4 proběhla Podolská sportovní hvězdička

Praha 4 svými grantovými příspěvky podporuje i malé a začínající spolky. A tak byla možná ve čtvrtek 8. června založena nová místní tradice. Na prvním ročníku akce Podolská sportovní hvězdička se na multifunkčním hřišti u Podolské vodárny vystřídala stovka nadšených malých sportovních nadějí, které změřily své síly v pestrém víceboji ze sportovních dovedností. Na vedlejším hřišti se pak dětem představily sportovní kluby z blízkého okolí, u kterých si zájemci, pod vedením zkušených trenérů, mohli vyzkoušet spoustu zajímavých sportů.

Sportovní odpoledne, které s podporou MČ Prahy 4 pořádalo Sdružení rodičů ZŠ Nedvědovo náměstí, bylo určeno zejména pro mladší žáky. Jejich ochotnými asistenty a průvodci soutěžemi se stali žáci druhého stupně ze ZŠ Nedvědovo náměstí.
K vidění byly mimořádné výkony ve víceboji zahrnujícím prověrku fotbalových a basketbalových dovedností, hod na cíl, přeskoky přes švihadlo, trojskok z místa, veslování na trenažérech a položení ragbyové pětky. Zejména pozoruhodné byly některé souboje nebojácných mladých slečen s boxovacím panákem v rámci ragbyové pětky, nebo vyčerpávající veslařské sprinty na 200 metrů, které mnohé mladé borce přinutily sáhnout si až na dno sil. 

Třicet nejlepších dětí si podle jednotlivých kategorií domů odneslo medaile a věcné ceny, všechny ostatní děti obdržely diplomy a upomínkové předměty  

Doprovodný program zahrnoval možnost vyzkoušet si některé další sporty (házenou, fotbal, florbal, pozemní hokej či veslování), takže na obou částech hřiště bylo stále rušno. 
Zkušení trenéři dětem vše názorně předvedli a jejich rodičům podali informace o fungování svých klubů. 

S velikou radostí jsme přivítali i předškolní děti, které sice letos nesoutěžily, ale i tak si vyzkoušely náročné disciplíny připravené pro jejich starší kamarády a ani ony neodešly bez diplomů. 

Organizátoři akce děkují TJ Sokol Podolí za pomoc s technickým zajištěním akce, ZŠ Nedvědovo náměstí za podporu a propagaci a zejména MČ Praha 4 za finanční a materiální podporu.Zveřejněno: 14.06.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout