Rákosníčkova hřiště 2019

Projekt Rákosníčkova hřiště byl poprvé představen v roce 2012, jeho cílem je rozšířit možnosti, kde si děti mohou bezpečně hrát a tím podpořit aktivní trávení jejich volného času. Při realizaci konceptu se společnost Lidl spojila s autorem oblíbené kreslené postavičky Zdeňkem Smetanou, který byl nápadem nadšen a podpořil ho. V letech 2012 až 2018 postavila Společnost Lidl již celkem 89 Rákosníčkových hřišť v hodnotě 133,5 milionů Kč a staví dále!

 

O tom, kde konkrétně budou Rákosníčkova hřiště stát, rozhodne svým hlasováním veřejnost. Podle výsledku hlasování zákazníků společnosti Lidl a ostatní široké veřejnosti budou následně vybrány prodejny Lidl s nejvyšším počtem hlasů, a v jejich blízkosti budou postavena nová Rákosníčkova hřiště. Hlasování probíhá na webu https://www.lidl-rakosnickova-hriste.cz/ a na Facebooku Lidl Česká republika - můžete hlasovat pro nové hřiště na Praze 4 (ulice Lhotecká, ulice Olbrachtova a ulice V Štíhlách).  

 

Dětská hřiště se symbolem pohádkového Rákosníčka nabízí dětem k aktivnímu hraní velkou prolézačku, pískoviště, šikmou horolezeckou stěnu, lanovou překážku, nechybí ani kolotoč a různé druhy houpaček. Klidovou zónu doplňuje domeček a oplocené hřiště, které poskytuje dostatek laviček a zpevněnou plochu pro kočárky. Rákosníčkovo hřiště je určeno zejména dětem předškolního věku a napomáhá plnohodnotnému trávení jejich volného času. V roce 2019 by mělo být postaveno v českých a moravských městech jedenáct Rákosníčkových hřišť.


Rákosníčkova hřiště 2019
Zveřejněno: 01.02.2019 – webmaster Roman Rogner
Vytisknout