Projekt Lepší škola zná své vítěze

Dva nejlepší dětské nápady na zlepšení základních škol v Praze 4 – Michli vybrala porota v rámci soutěžního projektu Lepší škola. Vítěznými projekty jsou Multifunkční amfiteátr ze ZŠ Ohradní a Učení na balkónu ze ZŠ Mendíků. Týmy obou vítězných projektů si odnesly šek na 50.000 korun na uskutečnění svých nápadů.

„Podporuji jakoukoli aktivitu, kde se děti přímo zapojují a kde se současně propojuje vzdělávání a praxe. Jak říkal už Komenský, škola hrou,“ uvedl radní pro školství a mládež Jaroslav Míth (ODS) a radí pro životní prostředí Ondřej Růžička(STAN - Tučňák)doplnil: „Já rozhodně fandím tomu, že děti samy vymýšlejí, co by chtěly zlepšit. Předpokládám, že v jejich očích by stálo zato zrealizovat všechny nápady.“
Vyhlášení soutěže LEPŠÍ MÍSTO na Nuselské radnici - 3. 3. 2017
Už od října 2016 žáci ze čtyř základních škol z Michle pravidelně diskutovali o tom, jak mohou zlepšovat prostor, ve kterém žijí, a přemýšlely o tom, co by mohly ve své škole zlepšit. Během února děti rozpracovaly své nápady do PPT prezentací a prošly školením na prezentační dovednosti.

Projekt Lepší škola organizuje a zastřešuje platforma Lepší místo – mobilní a webová aplikace, jejímž prostřednictvím se může na zlepšování veřejného prostoru kdekoli v Česku podílet každý z nás.

Vyhlášení soutěže LEPŠÍ MÍSTO na Nuselské radnici


Zveřejněno: 09.03.2017 – tiskový referent David Polák
Vytisknout