Proběhla Noc literatury

V květnu proběhla Noc literatury. Známé tváře četly díla současných zahraničních autorů na zajímavých, či běžně nedostupných místech v celé ČR. V Praze letos Noc literatury proběhla v Nuslích a Michli. Záštitu nad akcí převzal Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ), starosta MČ Praha 4.

Letošní trasa měla celkem 19 zastávek. Čtení probíhala paralelně a návštěvníci si sami volili pořadí míst, která během večera chtěli navštívit. Úryvky interpretovali například Anna Geislerová, Marie Doležalová, Lenka Vlasáková,  Martin Myšička a další zajímaví hosté.
"Je velká čest, že se tato prestižní literární akce letos konala v Praze 4. Mně osobně navíc dělalo obrovskou radost hledat společně s Českými centry všechna ta zajímavá a normálně nepřístupná místa v Nuslích a Michli, kde se o Noci literatury četlo," řekla nám k tomu Adéla Gjuričová (Trojkoalice/nez.), členka rady MČ Praha 4.
Literární happening organizují Česká centra ve spolupráci s klastrem Sdružení kulturních institutů zemí EU (European Union National Institutes for Culture), zahraničními velvyslanectvími, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint.  
 

Noc literatury v Praze 4

Vytisknout