Proběhl první den z cyklu 4+1 den zdraví

Na začátku týdne odstartoval projekt 4+1 den zdraví městské části Praha 4. První akce dnů zdraví byla na téma astma a po celý den probíhala v přízemí úřadu městské části vyšetření a konzultace astmatu, lidé si mohli změřit krevní tlak a poradit se, jak skončit s kouřením. Místostarostka městské části Praha 4 Iva Kotvová a starosta Petr Štěpánek (oba Trojkoalice/Zelení) si v rámci prevence změřili krevní tlak a zkontrolovali obsah oxidu uhelnatého ve vydechovaném vzduchu. Den zdraví přišel podpořit také Radek Lacko, radní pro oblast zdravotnictví a bydlení MHMP. O preventivní akci byl velký zájem a těší nás, že mají lidé zájem starat se o své zdraví a myslí na prevenci.

Tímto vás zveme na další Den zdraví dne 9. dubna, který bude na téma cukrovka. Bude možné vyšetření hladiny cholesterolu a glukózy z kapilární krve, měření krevního tlaku, měření tělesného tuku a BMI a dalších tělesných parametrů. Celý den budou probíhat konzultace naměřených hodnot a bude doporučen postup jak snížit rizikové hodnoty.

Městská část děkuje za spolupráci Státnímu zdravotnímu ústavu a poliklinice Budějovická a studentkám Střední zdravotnické školy v Praze 4.
Akce se konala pod záštitou Radka Lacka, radního pro oblast zdravotnictví a bydlení MHMP a Ivy Kotvové, místostarostky MČ Praha 4.
Akce se konala v rámci MA 21 a je spolufinancována z rozpočtu MHMP.

Zveřejněno: 01.03.2018 – tiskový referent Roman Rogner