Přednáška pro seniory o významu pohybu s ukázkami cvičení

Pohyb pro životVýznam pohybové aktivity k upevnění zdraví vyplývá z faktu, že pohyb patří mezi nejzákladnější potřeby lidského organismu. S pohybem souvisí kromě kvality života po stránce biologické i samostatná existence člověka. Pokud má jedinec nedostatek pohybu, dochází k nedostatečné stimulaci základních fyziologických procesů, což se následně negativně projevuje různými poruchy a nemocemi. Přiměřená pohybová aktivita má ať přímo nebo zprostředkovaně vliv prakticky na všechno, co děláme.

MČ Praha 4 proto připravila pro své seniory opakování přednášky, kde se dozví, jak konkrétně pohyb na organismus působí, jaké důsledky s sebou přináší nedostatek pohybu a jak to vše souvisí s kvalitou života v pokročilejším věku. Navíc si budou moci vyzkoušet i několik jednoduchých cviků, které pak mohou zařadit do svých každodenních rituálů a významně tak přispět ke zlepšení svého zdraví a kondice.

Přednáška se bude konat 3. 4. od 14.00 ve 3. patře Nuselské radnice, přednášet bude zakladatelka iniciativy „Pohyb pro život“ Mgr. Kateřina Macháčová, Ph.D., která se pohybem v pokročilém věku a související problematikou zabývá více než deset let. Přihlášky přijímány na bezplatné lince 800 100 128 od 26. 3.

Zveřejněno: 15.02.2018 – tiskový referent Roman Rogner
Vytisknout