Praha 4 zachrání koupaliště Lhotka

Pražané se konečně mohou těšit na koupání v oblíbeném koupališti na Lhotce. Praha 4 se dohodla s majitelem pozemků a tuto unikátní klidovou zónu s vodní plochou a odkoupí a opět otevře veřejnosti.

„Soukromý investor o prodeji koupaliště nechtěl vůbec slyšet. Nakonec se mi ho po složitém vyjednávání podařilo přesvědčit, aby naší městské části koupaliště Lhotka prodal,“ popsal komplikace, které provázely prodej, starosta Pavel Caldr.

Původně investor požadoval za areál koupaliště s 23 tisíci metry čtverečních zelené plochy 70 milionů korun. „Jednali jsme několik měsíců a dojednanou cenu považuji za nejlepší možný výsledek, kterého jsme mohli dosáhnout,“ uvedl starosta Pavel Caldr. Investor nakonec souhlasil s prodejem koupaliště za 58 milionů korun.

V následujících týdnech připraví Rada městské části projekt obnovy koupaliště tak, aby Pražané mohli horké letní měsíce trávit na Lhotce co nejdříve. Díky všem členům Rady a jejich podpoře pevně věříme, že proběhne revitalizace koupaliště a uvedení do provozu do dubna 2015.

Koupaliště jako privatizační dědictví prodal stát soukromému investorovi v roce 2005 a investor toto oblíbené relaxační místo mnoha Pražanů uzavřel v roce 2012. Plánoval na místě zavřeného koupaliště vybudovat projekt s novými bytovými domy.

Praha 4 dlouhodobě usilovala o jeho zpětné získání do vlastnictví, což se v letošním roce konečně podařilo. „Musím však konstatovat, že magistrát nám s tím vůbec nepomohl. Zůstali jsme v tom sami,“ uzavřel starosta Pavel Caldr.

Odkup koupaliště dnes schválila Rada, ještě ho musí schválit Zastupitelstvo městské části Praha 4. "Navázali jsme spolupráci i se studenty fakulty stavební ČVUT o budoucí podobě areálu," uvedl zástupce starosty Ing. Jiří Bodenlos.