Praha 4 vyvěsí na radnici vlajku Tibetu

Na budově Úřadu městské části Praha 4 a na historické Nuselské radnici zavlaje v úterý 10. března tibetská vlajka. Je vyjádřením podpory nenásilnému boji TibeTibetťanů za autonomii a zachování národní identity a součástí celosvětové kampaně „Vlajka pro Tibet“.

„V osmdesátých letech nás demokratický svět podporoval v zápase o lidská práva, naše nynější solidarita s Tibetem je splátkou za tuto pomoc a projevem solidarity k lidem v zemích, které nemají to štěstí žít ve svobodné a demokratické společnosti,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice).

Vyvěšení tibetské vlajky připomíná povstání, které ve Lhase, hlavním městě Tibetu, vypuklo 10. března 1959 a bylo projevem odporu tibetského národa proti okupaci čínským režimem. Kampaň vlajka pro Tibet vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě s cílem poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Vyvěšení tibetské vlajky dnes schválila Rada městské části Praha 4.