Praha 4 vybrala provozovatele běžecké školy

Běžecká škola Prahy 4 bude pokračovat i v dalších letech. Rada městské částí Praha 4 dnes rozhodla uzavřít smlouvu se společností SportGroup.cz na zajištění tohoto oblíbeného projektu do roku 2023. O úspěchu a oblíbenosti běžecké školy u obyvatel Prahy 4 svědčí i fakt, že v letošním roce vstoupila již do šestého ročníku.

„U nás v Praze 4 podporujeme zdravý životní styl a sportování dětí i dospělých,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Praha 4 sobě/Zelení). „Běhání prožívá svoji renesanci, denně se mu věnují miliony lidí po celém světě. A není divu, jde o nízkonákladový sport, běhat lze za každého počasí a jako doplněk je běh ideální i k jiným sportovním činnostem.“

Bezplatná běžecká škola je určena pro každého, kdo chce začít s běháním, chce zhubnout, posílit svoji kondici, nebo se vyrovnat se stresem či si jen vyčistit hlavu. Cílem tohoto projektu je sdružit všechny příznivce běhání a umožnit jim, podle jejich výkonnosti, společný a tělu zdravý pohyb v tréninkových skupinách a s asistencí odborného trenéra.

Do Běžecké školy Prahy 4 se mohou stále hlásit pokročilí běžci i naprostí začátečníci, skupinky přátel, maminky s malými dětmi, senioři, notoričtí odvykači kouření, bojovníci s nadváhou a další. Organizátoři všem slibují pravidelné tréninkové konzultace i zajímavé tréninkové trasy pro běžce, kteří už mají svoje obvyklé cesty proběhané křížem krážem.

Zveřejněno: 18.04.2019 – tiskový referent Roman Rogner