Praha 4 rozdělí dotace ve výši 1,5 milionu korun

Praha 4 podporuje organizace působící v oblasti kultury, sportovních a volnočasových aktivit a v sociálních službách. V rámci dotačních programů rozdělí ještě v letošním roce na jejich činnost zhruba 1 500 000 korun. Rozhodlo o tom Zastupitelstvo městské části Praha 4.

"Jsem rád, že zastupitelé schválili podporu v navržené výši," uvedl Zdeněk Pokorný (Klub Tučňák), radní pro bezpečnost, IT a grantovou politiku. "Můžeme tak podpořit rozvíjení sportovních a kulturních aktivit našich obyvatel a nestátní neziskové organizace, které působí v oblasti sportu, kultury a sociálních služeb. Těší mne, že dotace byly schváleny drtivou většinou hlasů, a že jsme tedy pro jejich schválení našli v zastupitelstvu podporu napříč celým politickým spektrem."

Městská část tak podpoří řadu sportovních klubů působících v Praze 4, přispěje několika spolkům na oživení veřejných prostranství v době Vánoc a podpoří čtyři desítky organizací, které provozují azylové domy nebo poskytují krizovou pomoc, osobní asistenci či jiné sociální služby hendikepovaným lidem, osamělým matkám s dětmi, dětem ohroženým sociálním vyloučením apod.