Praha 4 připravuje rozpočet na rok 2017

Rada městské části Praha 4 dnes schválila návrh rozpočtu městské části na rok 2017. Praha 4 má podle něj v příštím roce hospodařit s rozpočtem ve výši téměř 960 milionů korun a její hospodaření má být vyrovnané. Rozpočet ještě podléhá schválení Zastupitelstvem městské části Praha 4.

„Navržený rozpočet nezadluží městskou část a přitom zajistí kvalitní služby pro naše obyvatele,“ uvedl starosta Petr Štěpánek (Trojkoalice/SZ). „I díky dotaci z hlavního města bude prioritní investicí v příštím roce obnova přírodního koupaliště na Lhotce.“

Rozpočet městské části Praha 4 na rok 2017 je předkládán jako schodkový s tím, že schodek ve výši 232.604,4 tis. Kč je kryt vlastními zdroji městské části, konkrétně nevyčerpanými prostředky z rozpočtu na rok 2016. Návrh rozpočtu je tak zdrojově vyrovnaný.