Park na Zeleném pruhu projde revitalizací

Nový povrch dostanou cesty v parku Zelený pruh, které jsou nyní ve velmi špatném stavu, a dojde i na zlepšení jeho vybavenosti a oživení dosavadní zeleně. Poškozený asfalt nahradí nový a hlavně odolnější povrch, staré a nevyhovující lavičky a odpadové koše nahradí už v létě nové. Na podzim bude zeleň v parku doplněna o další stromy. 

„Jsme rádi, že se modernizace této dosud neutěšené plochy podařilo zařadit do rozpočtu Prahy 4,“ uvedl zástupce starosty Lukáš Zicha (STAN – Tučňák). „Cílem této revitalizace je zvýšení bezpečnosti a komfortu pohybu pěších v parku a zpříjemnění relaxace v této krásné lokalitě Prahy 4.“

O revitalizaci parku dnes rozhodla Rada MČ Praha 4, která na ni schválila částku zhruba 2 miliony korun. Park je významnou součástí zeleně v této lokalitě a městská část společně s obyvateli v minulých letech vyvinuli značné úsilí pro to, aby zůstal zachován. Po revitalizaci v něm bude návštěvníkům k dispozici 16 nových laviček a sedm nových odpadových košů.

„V jihovýchodní části parku bude ve středu kruhové plochy vysazen červený javor a navíc je zde plánováno arboretum s různými typy stromů podobně jako v parku Na Pankráci,“ uvedl radní pro životní prostředí Ondřej Růžička (STAN – Tučňák).

Zveřejněno: 15.06.2017 – vedoucí oddělení PR Petra Handlová,
Vytisknout