O víkendu nepůjde na Muzeu přestupovat mezi linkami metra A a C

Stanice metra Muzeum na lince A bude v rámci modernizace tento víkend obousměrně uzavřena. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) v rámci probíhající rekonstrukce stanice metra Muzeum na lince A plánuje v nadcházejících měsících 4 víkendové uzavírky, z nichž první zde proběhne již tento víkend, tj. od 14. do 15. 4. 2018. Vlaky budou v tomto termínu po obou kolejích pouze projíždět.

Budou tak provedeny stavební práce, které si žádají delší souvislou výluku celé stanice, než je pouze noční přepravní výluka. V pondělí 16. 4. 2018 od zahájení ranního provozu metra bude opět sloužit pro přepravu s cestujícími pouze 1. kolej ve směru Depo Hostivař.

metro muzeum a cBěhem nadcházejícího víkendu budou realizovány tyto práce: demontáž osvětlení a montáž provizorního osvětlení eskalátorového tunelu přímého výstupu, montáž kamenného obkladu na čelní stěně středního staničního tunelu u výtahu, dále montáž a rovnání částí nosného systému hliníkového obkladu ve středním staničním tunelu včetně montáže kazet.

Stavba běží v souladu se schváleným harmonogramem. DPP plánuje celkem čtyři víkendové uzavírky stanice Muzeum A, a to na následující termíny: 14. – 15. 4. 2018, 12. – 13. 5., 23. – 24. 6. a 21. – 22. 7. 2018. Vlaky po 2. koleji ve směru Nemocnice Motol budou po skončení víkendových uzavírek v dubnu a květnu nadále stanicí projíždět. Výluka 2. koleje pro cestující by dle předpokladů měla skončit 20. 5. 2018. Provoz celé stanice s cestujícími by měl být zahájen s ranním výjezdem vlaků dne 21. 5. 2018.

Dopravní opatření od 14. do 15. 4. 2018
Pro výstup do oblasti Václavského náměstí lze využít stanici Můstek.
Pro přestup z linky A na linku C doporučujeme vystoupit ve stanici Můstek a dále využít linku B do přestupní stanice Florenc.
Pro přestup z linky C na linku A doporučujeme vystoupit ve stanici Florenc a dále využít linku B do přestupní stanice Můstek.


přestup metro c a muzeumInformační opatření
DPP připravil informační letáky v několika typech. K dispozici jsou od 10. 4. v informačních vitrínách ve stanicích metra.
Od 12. 4. bude pro cestující připraveno upozornění formou hlášení ve staničním rozhlase, na lince A pak v době výluky i ve vozech prostřednictvím vlakového rozhlasu, v českém i anglickém jazyce.
Připraveny budou rovněž informační tabule se schematickým nákresem a základními informacemi v českém a anglickém jazyce.
V oblasti uzavřené stanice budou cestujícím k dispozici (od 8:00 do 21:00 hod.) také informátoři v reflexních vestách, kteří mohou poradit dopravní spojení v českém i anglickém jazyce.

Zdroj: TZ DPP
Zveřejněno: 12.04.2018 – Vít Drbal
Vytisknout