MČ Praha 4 i v roce 2018 nabídne svým seniorům dotované plavenky

Stalo se příjemnou tradicí, že MČ Praha 4 nabízí v rámci podpory aktivního stárnutí svým seniorům zvýhodněné vstupenky do plaveckého areálu Praha 4 - Podolí. Zastupitelstvo i v letošním roce schválilo poměrně vysoký finanční příspěvek na nákup plavenek pro seniory, které bude možno zakoupit na Informačních centrech městské části Praha 4 od 19. 3. 2018.

„Velice nás těší zájem seniorů o dotované plavání, které pro ně městská část Praha 4 spolu s Plaveckým bazénem v Podolí nabízí letos již po desáté. I v tomto roce mají kromě seniorů možnost nákupu plavenek také držitelé ZTP průkazů,“
říká místostarostka Mgr. Iva Kotvová.

Co je třeba vědět dřív, než si půjdete zakoupit plavenky?

-  Vstupenky jsou určeny všem občanům starším 63 let a držitelům ZTP průkazů s trvalým pobytem na území MČ Praha 4.
-  Plavenky budou opět distribuovány všemi IC MČ Praha 4 s výjimkou IC Kunratice.
-  Při prvním nákupu plavenek bude seniorům zdarma vystaven plavecký průkaz.
-  Při každém dalším nákupu se každý zájemce musí prokázat tímto plaveckým a současně občanským průkazem a nákup bude zaznamenán v průkazu. Bez prokázání občanským průkazem nebudou plavenky vydány.
-  Každý senior a držitel ZTP průkazu může tímto způsobem získat 2 plavenky v daném měsíci (kromě července a srpna). Plavenky mají platnost do 30. 12. 2018 a jsou určeny pouze pro držitele plaveckého průkazu.
-  Cena dotované plavenky pro rok 2018 je 55,- Kč, z toho senior zaplatí jen 30,- Kč.

Plavenky budou prodávány do vyčerpání jejich počtu a zakoupené se již nevykupují zpět, rovněž není možné prodloužit jejich platnost!!!

Zveřejněno: 15.02.2018 – tiskový referent Roman Rogner