Kompostéry mají své majitele

Městská část Praha 4 na podzim minulého roku 2013 spustila projekt, ve kterém nabídla občanům možnost bezúplatného zapůjčení kompostérů. Celkem bylo k dispozici 500 kusů (každý o objemu 900 litrů). Jejich předání proběhlo 2. a 16. dubna 2014.

Žádosti o kompostéry již není možné podávat.

„Jsem velice rád, že obyvatelé naší městské části Praha 4 využili v tak hojném počtu možnost zapůjčit si od Prahy 4 kompostéry,“ říká neuvolněný radní pro evropské fondy Mgr. Martin Píša.

_DSC9276.jpg

_DSC9231.jpg

_DSC0426.jpg

_DSC0399.jpg

Předání kompostérů - I. vlna - 2. 4. 2014

Předání kompostérů - II. vlna - 16. dubna 2014

Nákup kompostérů je podporován ze SFŽP ČR v rámci programu Operační program Životní prostředí.

Operační fiond životního prostředí - logo.jpg

• Participativní rozpočet 2024: veřejnost rozhoduje o přidělení finančních prostředků

22.04.2024
    I v letošním rozpočtu městské části Praha 4 se počítá s položkou, kterou může svým hlasováním ovlivnit veřejnost. Jedná se o proces, kdy v rámci participativního rozpočtu vybírají hlasující z podnětů obyvatel Prahy 4 projekty k realizaci, a to v rámci tematických okruhů tzv. Regenerace a kultivace veřejného prostoru nebo Oprav chodníků a komunikací.
  • Přijďte s námi oslavit Den Země

22.04.2024
    Zveme vás na oslavy Dne Země, které se v letošním roce uskuteční ve středu 24. dubna 2024 od 13 hodin na Roztylském náměstí na Spořilově. A na co se mohou návštěvníci oslav těšit? Program letošního Dne Země je opravdu pestrý, více v článku ...
  • Stanoviště kontejnerů, harmonogramy svozů a info o sběrných dvorech - AKTUALIZOVÁNO

22.04.2014
    Přinášíme informace o stanovištích kontejnerů na velkoobjemový odpad, kontejnerů na drobná elektrozařízení, kontejnerů na použitý textil, harmonogram svozu elektroodpadu a také sběrných dvorech hl. m. Prahy a městské části Praha 4. Seznam publikovaných dokumentů, článků či odkazů je průběžně aktualizován.
  • MČ Praha 4 se aktivně připojila k celonárodní akci „Ukliďme Česko“

09.04.2024
    Městská část Praha 4 se už po několikáté aktivně zapojila do celorepublikového úklidového projektu s názvem „Ukliďme Česko“. Pro místo velkého jarního úklidu v roce 2024 si tentokrát dobrovolníci vybrali znečištěné lokality v Braníku, Podolí, v Nuslích a Krči. Více info v článku a také odkaz na reportáž z akce.
  • Prach ze Sahary zaznamenaly i naše školní meteostanice

04.04.2024
    Základní školy Filosofská a Školní se mohou pochlubit unikátním projektem monitoringu mikroklimatu a škodlivých látek v ovzduší. Díky němu mají přehled o aktuální situaci ve svém okolí a zároveň se získanými daty pracují přímo ve výuce. Školní meteostanice zaznamenaly před pár dny také výskyt saharského prachu v ovzduší.