Knížka SPOŘILOV - největší zahradní město Velké Prahy

Knížka seznamuje čtenáře s vývojem prvorepublikového zahradního satelitu v kontextu se vznikem a výstavbou zahradních měst v Evropě i u nás, s jeho urbanismem a architekturou. SPOŘILOV - největší zahradní město Velké PrahyStudie je doplněna informací o historii stavebního družstva Spořilov. Část druhá se věnuje příkladům základních typů rodinných domů a veřejným objektům (náměstí, kostel, škola, sokolovna, zdravotní středisko). Závěr tvoří medailony vybraných osobností (architektů, výtvarníků, stavitelů), které působily při výstavbě zahradního města, a seznam vybraných osobností, které na Spořilově žily, nebo žijí, případně zde zanechaly své dílo.

Kniha, která ukazuje čtvrť také na unikátních záběrech, připomíná minulost i přítomnost zahradního města při příležitosti 90. výročí založení stavebního družstva Spořilov. Vydavatelem je obecně prospěšná společnost Prostor – architektura, interiér, design.

Objednávat si ji můžete na emailu: dverner@post.cz