I letos můžete zažít město jinak

Máte chuť na jeden den oživit svou ulici a poznat se lépe se sousedy? Zapojte se do akce Zažít město jinak 2018 a připravte celodenní slavnost přímo ve vaší ulici nebo parku. Přidáte se tak k desítkám místních organizátorů, kteří každoročně vytvářejí vlastní unikátní program.

Termín letošního Zažít město jinak je sobota 15. září. Pokud máte o organizaci slavností zájem, napište do 31. května na zmj@auto-mat.cz. MČ Praha 4 pomůže s vyřizováním záboru a po skončení akce i s úklidem. Své dotazy můžete směřovat na e-mail adela.gjuricova@praha4.cz. Více informací najdete na webu zazitmestojinak.cz.

A proč zažít město jinak?

Osobně poznáte své sousedy a jejich koníčky nebo um; seznámíte se s činností organizací a podniků ve vašem okolí a lidmi, kteří za nimi stojí; o veřejném prostoru se naučíte přemýšlet jinak. Díky nově vzniklým vazbám mezi lidmi také často vznikají další iniciativy.

Na programu se nejčastěji objevuje hudba, domácí recepty, dílny, hry, divadla, zábavné závody, bazárky, módní přehlídky, besedy, tanec, programy pro děti, povídání s pamětníky, vycházky atd. Na hojně navštěvovaných slavnostech také můžete přitáhnout pozornost k místním kauzám nebo zlepšovat vztahy mezi zájmovými skupinami (samosprávou, podnikateli a obyvateli).

Akce se koná s podporou Adély Gjuričové, radní pro kulturu MČ Praha 4.

I letos můžete zažít město jinakI letos můžete zažít město jinakI letos můžete zažít město jinakI letos můžete zažít město jinak
Zveřejněno: 13.04.2018 – tiskový referent Roman Rogner