Dominik, Vladimír a Jana našli novou rodinu


Manželský pár přijal v roce 2016 do pěstounské péče sourozence Dominika (11), Vladimíra (12) a Janu (13). „Když obě naše děti dospěly, přemýšleli jsme co dál. Uvědomovali jsme si, že máme dostatek času a energie, abychom se ještě do něčeho pustili. Čtete si letáky, hledáte si informace a ono to začíná do sebe zapadat. Začíná to dávat smysl. Společně jsme se rozhodli, že pomůžeme cizím dětem. I naše dospělé děti souhlasily," vzpomíná pěstounka na období rozhodování, zda se stát náhradními rodiči.

Bohužel, pěstounů má Praha stále nedostatek. "Hledáme pěstouny zejména pro sourozenecké skupiny a starší děti, i pro děti s handicapem," říká Jana Klinecká, vedoucí oddělení sociální péče Magistrátu hl. m. Prahy a její slova potvrzuje i psycholožka Radomíra Bednářová, která dodává: "Snem každého dítěte není ústavní výchova, ale vyrůstat v láskyplné náruči alespoň jednoho rodiče zajišťujícího pro něj stabilní a bezpečný domov."

Chcete-li se o náhradní rodinné péči dozvědět více, obraťte se prosím na sociální odbor, oddělení sociální prevence Úřadu městské části Praha 4, kontaktní osobou je pan Bc. Libor Kovařík, telefon 261 192 203.

Děkujeme, že Vám situace ohrožených dětí není lhostejná!

Vytisknout